Puchar Niepodległości w Brodnicy!

Już w najbliższy weekend, 12 i 13 listopada br. w Brodnicy odbędą się dwie duże imprezy gimnastyczne, których organizatorem będzie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Brodnicy. Zawody rozgrywane będą w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy. W rywalizacji weźmie udział 260 dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

W sobotę, 12 listopada o Puchar Niepodległości będzie rywalizowało 90 uczestników, w tym 2 gniazda sokole Rzeszów i Brodnica. Uczestnikami tych zawodów będą członkowie federacji Fit Kid. Rywalizacji w sobotę patronuje Michalina Zielska, pierwsza prezeska TG „Sokół” w Brodnicy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, działaczka społeczna i patriotka.

Natomiast w niedzielę pierwszy raz w historii odbędą się zawody gimnastyczne „Pierwsze kroki w gimnastyce”, w których wystartuje rekordowa liczba 165 uczestników. W Brodnicy swoje pierwsze kroki postawią członkowie TG „Sokół” z Kowalewa Pomorskiego w liczbie 35 uczestników. Gniazdo „Sokoła” w tym mieście powstaje dzięki staraniom naczelnik związkowej Katarzyny Brózdy. „Sokołem” w Kowalewie Pomorskim kierować będą druhny Jolanta Zarębska i Paulina Szymańska.

Partnerami wydarzenia są:

Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce
Polski Związek Gimnastyczny
Federacja Fit Kid
OSiR Brodnica
Zespół Szkół nr 1 w Brodnicy

Szczególnie cieszy fakt, że organizatorom udało się pozyskać liczne grono sponsorów:

Zostaw komentarz

komentarzy