Puchar Sokoła w szermierce historycznej – Falcons Cup!

W piątek 8 grudnia w wielkopolskich Obornikach rozpoczęły się zmagania w szermierce historycznej w ramach turnieju organizowanego przez TG „Sokół” w Obornikach. Tegoroczne zawody, których inicjatorem jest druh Marek Helman, potrwają do niedzieli. Uczestnicy turnieju powalczą o drużynowy Puchar Polski oraz Puchar Polski w kategorii długiego miecza, szabli oraz rapiera. Zawody można śledzić na żywo za pomocą transmisji online.

Szablą i Mieczem

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Obornikach we współpracy z Polską Federacją Dawnych Europejskich Sztuk Walki FEDER. Naczelnikiem i głównym koordynatorem zawodów będzie, dobrze wszystkim znany, druh Marek Helman, naczelnik gniazda obornickiego. Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach. Turniej potrwa od 8 do 10 grudnia 2017 r.

Dawne Europejskie Sztuki Walki

DESW jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, jego początki w Polsce sięgają końca lat 90-tych. Jednak swoją największą popularność dyscyplina zyskała dopiero w połowie ubiegłego dziesięciolecia. Coraz większa liczba zawodników walcząca replikami broni z średniowiecza, renesansu i baroku potrzebowała czegoś więcej niż kolejnego turnieju. Stąd zrodził się pomysł Polskiej Ligi DESW, Pucharów Polski oraz Mistrzostw Polski. Turniej organizowany przez obornickiego „Sokoła” jest pierwszą imprezą z tego cyklu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na zmagania szermiercze do Obornik widzów i druhów z całej Polski!
Zawody można śledzić online tu: Falcons Cup

Zostaw komentarz

komentarzy