Rajd Historyczny w Pleśnej!

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 r. druhowie z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pleśnej zapraszają na Rajd Historyczny. Patronem medialnym wyprawy jest Radio RDN Małopolska.

Rajd z historią w tle

Rajd rozpocznie się o godz. 10.00. Uczestnicy wymaszerują spod Orlika w Pleśnej, a następnie udadzą się w pieszą wędrówkę po miejscowościach gminy. Na trasie znajdują się m.in. cmentarze wojskowe z okresu pierwszej wojny oraz inne ciekawe miejsca. Przy każdym z obiektów obecny będzie przewodnik PTTK, który opowie uczestnikom historie związane z regionem. Trasa jest bogata w piękne panoramy krajobrazowe, częściowo biegnąca przez lasy, o małym natężeniu ruchu. Niewiele stromych podejść powoduje, że trasa jest dogodna dla każdego kto lubi piesze wędrówki lub bliska mu jest historia swojej małej ojczyzny.

Organizatorzy w trakcie marszu zapewniają wiele nietypowych i niezapomnianych atrakcji, o czym przekona się każdy, kto weźmie udział w wędrówce. W trakcie rajdu przewidziana zostało strzelanie na strzelnicy polowej. Zapewniony jest również gorący posiłek dla każdego uczestnika. Trasa rajdu obejmuje Pleśna- Rychwałd-Lichwin-Lubinka-Rychwałd- Pleśna. Dystans to 16 km.

Chodź razem z nami, w zdrowym ciele, zdrowy duch!! – zachęcają organizatorzy.

 

Źródło: TG „Sokół-Świat Pracy” Oddział Gmina Pleśna

 

Zostaw komentarz

komentarzy