Rajd Nordic Walking w Tarnowie!

Z okazji Święta Niepodległości 9 listopada odbędzie się V Rajd Nordic Walking, którego organizatorem jest PTG „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie. Uczestnicy Rajdu pomaszerują do Łowczówka – miejsca bitwy Pierwszej Brygady Legionów Polskich.

Plakat reklamujący wydarzenie

Wszyscy zainteresowani marszem z kijkami powinni stawić się o godz. 8.00 na placu przed Kościołem Misjonarzy, gdzie rozpocznie się marsz. Po wędrówce przewidziana jest impreza integracyjna o 13.30. W programie rajdu jest także zapalenie zniczy w Łowczówku, miejscu spoczynku żołnierzy Legionów Polskich z okresu I wojny światowej.

„Sokół” w Tarnowie

Idea sokola w Tarnowie została podchwycona w okresie tzw. III RP, przez Andrzeja Olejnika, zasłużonego działacza „Solidarności”. W 1995 r. szukając właściwego pola do wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu sięgnął on do tradycji sokolskich powołując do życia Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy”. W ciągu tych niemal dwudziestu lat „Sokół” w Tarnowie przechodził różne koleje losu, tworząc nawet swe filie w Dębicy, Dobrkowie, Zgłobicach, czy Żytomierzu na Ukrainie. Kilkukrotnie opuszczały go też grupy osób tworzące nowe organizmy, wykorzystujące symbole sokole, ale o odmiennym obliczu ideowym. Obecnie PTG „Sokół-Świat Pracy” liczy niemal 70 członków i posiada Oddział w Gminie Tarnów.

W skład Towarzystwa wchodzi Klub Obywatelski Sokoła oraz następujące sekcje: Sekcja Biegania i Nordic Walking, Sekcja Futsalowa, Sekcja Kulturalno-Oświatowa, Sekcja Rekonstrukcji Historycznej im. 16. Pułku Piechoty, Sekcja Rekreacyjno-Sportowa, Sekcja Siatkówki Kobiet i Sekcja Turystyki Rowerowej. Na czele Towarzystwa stoi Andrzej Olejnik.

Zostaw komentarz

komentarzy