Rajd rowerowy w Bukownicy za nami! [relacja]

Tradycją już się stał Rowerowy Rajd „Sokoła”. Tegoroczna edycja rajdu wiodła ścieżkami wokół Bukownicy.

Pod przewodnictwem naszego druha Mariana Świtonia oraz Edwarda Kędzi uczestnicy rajdu poznali historię wielu ciekawych miejsc między innymi: morenę czołową z ostatniego zlodowacenia oraz najwyższy punkt Bukownicy, resztki starego młyna i zabudowań gospodarczych które obecnie porósł już las. Przerwa na odpoczynek miała miejsce przy stawie pożarowym, gdzie przygotowano poczęstunek z domowego wypieku ciasta drożdżowego z kruszonką, wodę z sokiem domowej roboty lub kawy.

Dalej trasa wiodła w kierunku Siedlikowa, gdzie na skraju lasu można było zobaczyć pozostałości grobu niemieckiego żołnierza z czasów II wojny światowej zastrzelonego prze żołnierzy radzieckich. Następnie trasa wiodła do granic wsi Przytocznica. Stąd w tak zwanym Tyskowie przejeżdżając pod mostem nieczynnej linii kolejowej Ostrzeszów – Namysłaki powrócono do centrum Bukownicy, gdzie rajd zakończył się na nieczynnej stacji kolejowej, przy ognisku integracyjnym z pieczonymi kiełbaskami.

Druhowie jubilaci Jan Domagała i Andrzej Missalla otrzymali pamiątkowe statuetki. Wśród 54 uczestników byli goście z Kępna. Uczestnicy otrzymali pamiątkową plakietkę z Rajdu w formie przypinki. Nie udało się zrealizować wszystkich zamiarów i objechano granice Bukownicy w zaledwie połowie. Lecz to nic, będzie co zwiedzać w następnych edycjach, na które już zgłosili się uczestnicy zadowoleni z wycieczki rowerowej.

Grzegorz Jeżewski

Źródło: TG „Sokół” w Bukownicy na Facebooku

Zostaw komentarz

komentarzy