Redaktor naczelny wSokole.pl autorem książki ?Towarzystwo Gimnastyczne Sokół droga do zwycięstwa?! Spotkanie autorskie 5 września w Lesznie!

Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lesznie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Damianem Małeckim, autorem książki  Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? droga do zwycięstwa. Wieczór autorski połączony z promocją książki pt. Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? droga do zwycięstwa odbędzie się w piątek 5 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Spotkanie poprowadzi Damian Szymczak. Portal wSokole.pl objął patronat medialny nad książką.

plakat

18.00  Wystawa historyczna Andrzeja Kotlarskiego (odznaczenia, zdjęcia i pamiątki związane z działalnością TG ?Sokół?)

19.00  Wieczór autorski Damiana Małeckiego

Wydawca o książce

Tworzyli osobistą ochronę Ignacego Paderewskiego, w ich księgach pamiątkowych znalazły się wpisy Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej i Jana Kasprowicza, cenili ich Roman Dmowski, Józef Haller oraz Wojciech Korfanty. Owszem, byli sportowcami, ale do wysiłku fizycznego dodawali hart ducha, kształtowanie charakteru a nade wszystko gorący patriotyzm ? oto opowieść o ?Sokołach? ? członkach rozległej i zdyscyplinowanej organizacji, która wychowała dla Wolnej Polski całe pokolenia odważnych obywateli.

Z mroków rozbiorów, czasów zwątpienia w sprawę polską, wyłania się pęd Polaków do sportu ? pierwsze strzelone bramki, pierwsza zawodowa szermierka i defilady umundurowanych ?Sokołów? ? niniejsza książka to szczegółowy opis fenomenu polskiego usportowienia, który był dalece bardziej rozwinięty niż dzisiaj. A może to tylko idealizowanie? Oceń sam Czytelniku?

Tą książką autor wskrzesza ducha Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? sprzed dekad.

WSTĘP WOLNY!

Zostaw komentarz

komentarzy