Rzeszowski „Sokół” w programie „Mam Talent”!

W 9. edycji programu TVN ? ?Mam Talent? wystąpił kolejny zespół akrobatyczny, którego członkami są wychowanki Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? w Rzeszowie. ?ETC Mystique? prowadzi Grzegorz Bielec, który jest zarazem jedynym trenerem w kraju, którego podopieczni aż trzykrotnie znaleźli się w finale programu „Mam Talent”. O tym, czy akrobatki rzeszowskiego „Sokoła” po raz kolejny znajdą się w finale, dowiemy się w sobotę 12 listopada na antenie telewizji TVN.

etcDziewczyny z zespołu ?ETC Mystique?

Mają talent!

Do tej pory w programiez powodzeniem występowali inni wychowankowie rzeszowskiego gniazda, byli to kolejno: duet żeński Jadzia i Dominika (2009), Trio ETC (2012) i para mieszana Delfina i Bartek, którzy w 2012 r. zwyciężyli w V edycji tegoż programu. Dziewczęta z trio „ETC Mystique”, biorące udział w tegorocznej edycji programu, zaprezentowały akrobatykę wykonywaną w świetle fioletowym, w połączeniu z techniką body-paintingu. Jak dotąd w Polsce tego typu efekty wizualne akrobatów oferował w Polsce wyłącznie „Cirque du Soleil”. Artyści ?Elite Talent Club? są prekursorami w tej formie akrobatyczno-scenicznej w naszym kraju. Po swoim występie i owacjach na stojąco zespół „ETC Mystique” otrzymał od jury „3 x tak” i możliwość zaprezentowania się w występie na żywo. Czyżby zanosiło się na 4-ty finał w wykonaniu akrobatów ?Sokoła? Rzeszów?

etc-mystique-prezydentPlakat promujący występ dziewczyn w programie

Trener

Po sukcesie w 2012 r. Grzegorz Bielec był wielokrotnie zasypywany prośbami o wystawienie zespołu do programu „Mam Talent”, co jak się okazuje, wcale nie jest takie łatwe.

Wbrew pozorom 2 minuty występu dającego szansę na wygraną w „Mam Talent” to zazwyczaj ponad pół roku ?niebytu? osobistego trenera ? aby osiągnąć sukces należy podporządkować temu wszystko. W tym roku moje 3 zawodniczki stwierdziły, że chciałyby się sprawdzić i zapytały czy im pomogę? ?Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki? ? odpowiedziałem i odmówiłem. Drugiego dnia po namyśle ? zdecydowałem. W końcu to promocja akrobatyki –  dyscypliny, z którą związany jestem bez mała całe swoje życie ? mojego klubu oraz Naszego miasta na forum ogólnopolskim i międzynarodowym za sprawą Internetu. Zdecydowałem zatem, że pomogę dziewczętom – mówi Grzegorz Bielec

meeting-power-awords-laureat

„ETC Mystique”

W tym roku zespół pokazał coś, czego w „Mam Talent” dotąd nie było ? akrobatykę w technice body-painting i świetle UV. Dziewczyny z zespołu są prekursorami takiej formy scenicznej w Naszym kraju. Do tej pory w Polsce zaprezentował to tylko „Cirque du Soleil”. Po „3 x TAK” zespół i ok. 250 innych zespołów na ogłoszenie wyników do Warszawy. Przez cały dzień kręcono z artystami wywiady, a dopiero wieczorem powiedziano nam czy przeszliśmy do dalszego etapu, w którym zmierzy się 40 uczestników. Szczegółów oczywiście nie możemy zdradzić ? póki co zapraszamy do oglądania występów castingowych i ?trzymania za nas kciuków?.

Grzegorz Bielec

Zostaw komentarz

komentarzy