Słów kilka o Centrum Informacji Naukowej Sokolstwa Polskiego

Centrum Informacji Naukowej Sokolstwa Polskiego (w skrócie CINSP) prowadzone jest przez dr. Andrzeja Boguckiego prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” II Bydgoszcz-Fordon, jednego z czołowych badaczy dziejów „Sokoła” w Polsce.

Bogucki 1dr Andrzej Bogucki

Na stronach CINSP znajdują się obszerne działy poświęcone historii TG „Sokół”, a także wykaz sokolich generałów, którzy służyli w Wojsku Polskim, Złota Karta Sokolstwa Polskiego, do której wpisani zostali czołowi działacze z lat 2003-2007. Ponadto znajdują się biogramy Ojca Świętego Jana Pawła II i Ignacego Jana Paderewskiego, w których znajdziecie informacje o ich związkach z „Sokołem”. Bardzo przydatne dla historyków mogą okazać się działy Źródła i Opracowania, w którym zawarte są informacji o Sokolstwie Polskim, wykaz źródeł, spisy opracowań i relacji oraz dział Bibliografia, który prezentuje obszerny wykaz książek dotyczących historii i działalności „Sokoła”. W ostatnim czasie pojawiły się także filmy archiwalne, które już kilkakrotnie prezentowaliśmy na stronach SokolstwoPolskie.pl.

Strona CINSP jest bezcennym źródłem informacji dla wszystkich sympatyków i działaczy „Sokoła”, w szczególności polecana wszystkim historykom.

CINSP

Zostaw komentarz

komentarzy