Słowa powitania

Szanowni Druhowie i Druhny sokole,

Nazywam się Mateusz Olejnik, z zainteresowania i z zawodu jestem historykiem. Od 2002 roku należę do PTG. „Sokół-Świat Pracy” w Tarnowie, gdzie obecnie pełnię funkcję członka zarządu, rzecznika Towarzystwa i kierownika sekcji.

Około trzy tygodnie temu, redaktor portalu dh Damian Małecki zaprosił mnie do współpracy przy rozwijaniu serwisu SokolstwoPolskie.pl (obecnie wSokole.pl), co jest dla mnie niezwykłym zaszczytem. Mam nadzieję częściowo choć, spełnić pokładane we mnie nadzieje i oczekiwania.

Nieco ponad dwa miesiące temu utworzyłem stronę ?Sokolim Okiem? na portalu społecznościowym facebook. Inspiracją dla tego przedsięwzięcia, było dla mnie poznawanie przedwojennych publikacji sokolich, w których starano się wielokrotnie konkretyzować i promować wzór Sokoła, jako Polaka i obywatela. Obecnie brak jest mediów stricte sokolich, które docierałyby do szerokiego grona członków naszej organizacji, dla tego trzeba wykorzystywać do tego celu m.in. internet. W ten sposób wSokole.pl staje się kontynuatorem głównego organu prasowego polskiego Sokolstwa – ?Przewodnika Gimnastycznego Sokół?, oraz innych regionalnych czasopism sokolich. Dlatego bardzo ważne jest, aby powiększało się grono redaktorów i korespondentów portalu. Z tego miejsca zachęcam więc wszystkich, którzy mają zapał do szerzenia idei sokolej, aby korzystali w realizacji tego celu właśnie z: wSokole.pl

W moich artykułach chciałbym skupić się na zagadnieniach związanych z ideą, historią oraz tradycją Sokolstwa Polskiego. Oczywiście będę się też starał przybliżyć szacownemu gronu sokolemu działalność tarnowskiego gniazda.

Czołem!

20140504_172715ww

Zostaw komentarz

komentarzy