„Sokół” trenował w Zakopanem

Tydzień w Zakopanem spędziło Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Brodnica, które przygotowuje się do startu w mistrzostwach Polski. Brodnicka grupa po raz pierwszy w swojej historii wystartuje w imprezie rangi mistrzostw Polski w fitnessie sportowym.

Grzegorz Bielec i Katarzyna Brózda oraz Aleksandra Osińska, Agata Twarogowska i Milena Brózda (kolejność przypadkowa)

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” dotychczas uświetniało swoją obecnością wiele imprez patriotycznych organizowanych w powiecie brodnickim. Brało również udział w ogólnopolskich Zlotach Sokolich, Wieczornicach, a także angażowało się przy okazji szkolnych zawodów gimnastycznych. W grudniu minionego roku zmienił się jednak prezes brodnickiego towarzystwa. Funkcję tę od 1991 roku pełniła nieprzerwanie druhna Helena Szczepaniuk. Z końcem minionego roku nowym prezesem została dh Katarzyna Brózda, propagatorka aktywności fizycznej, która od blisko dwóch dekad angażuje się w życie sportowe miasta.

Druhna Katarzyna Brózda (leży) z uczestniczką obozu

Pierwszą decyzją nowej prezes było rozszerzenie działalności „Sokoła”. – Już na początku roku wyszłam z propozycją poszerzenia działalności o fitness sportowy, a co za tym idzie, udział w mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie – podkreśla Katarzyna Brózda. – Moja propozycja spotkała się z akceptacją Małgorzaty Pierścionek-Sarnowskiej, która pełni rolę wiceprezes, a także sekretarza Witolda Sargalskiego. W związku z tym już w styczniu wybrałyśmy się do Zakopanego, by w pełni móc skupić się na przygotowaniach do zawodów. Do stolicy polskich gór pojechały wraz ze mną trzy zawodniczki. Podczas sześciodniowego pobytu pracowały nad siłą i gibkością. Mieliśmy też okazję trenować z doktorem Grzegorzem Bielcem, trenerem kadry akrobatów, a także wiceprezesem krajowego Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce.

Uczestniczki obozu oraz trenerzy (widoczni z tył)

Zgrupowanie w Zakopanem przeprowadzono w terminie 10-16 stycznia, a zatem w okresie ferii zimowych. Grup dzieci i młodzieży, które przygotowują się do imprez mistrzostw Polski, rządowe obostrzenia związane z epidemią nie obowiązują. Brodnickie Towarzystwo „Sokoła” liczy 50 zawodników. Brodnicę na mistrzostwach Polski w fitnessie sportowym, które rozpoczną się pod koniec marca, reprezentować będą Aleksandra Osińska oraz Agata Twarogowska z rocznika 2009. Wcześniej, 7 marca dziewczyny sprawdzą swoje umiejętności podczas zawodów w Przemyślu. Każdy układ trwa 1,5 minuty, w trakcie którego oceniana jest gibkość, a także elementy akrobatyczne i siłowe.

Jacek Laskowski

Źródło: „Czas Brodnicy”

Zostaw komentarz

komentarzy