„Sokół” w Lublinie nie zwalnia!

Już nie pierwszy raz druhowie z Lublina wykazują się dużą aktywnością. Po zorganizowaniu wykładu o  kryzysie w Kościele oraz Tradycji jako przyszłości Kościoła, przyszedł czas na kolejne zgrupowanie Polowych Drużyn Sokoła. Już na początku stycznia 2015 r. planowana jest terenowa gra strategiczna męskich Polowych Drużyn Sokolich. Zostanie ona zorganizowana w formie 4 dniowego wyjazdu w terminie 3-6 styczeń 2015 r.

lublin
Od barmana do kapłana

Spotkanie z ks. Tomaszem Jochemczykiem zorganizowało Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683, Katolickie Srowarzyszenie Dziennikarzy o. Lublin oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie.

Ks. Jochemczyk – proboszcz czterech parafii na północy Włoch, autor książek o współczesnej sytuacji Kościoła i pracy kapłańskiej – opowiadał o niezwykłym powołaniu, kryzysie w Kościele, Tradycji jako przyszłości Kościoła. Spotkanie zainaugurowała Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16a o godz. 9.00, po której o godz.10.30 odbyło się spotkanie z ks. Tomaszem Jochemczykiem w Cukierni Chmielewskiego, Krakowskie Przedmieście 8

TERENOWA-GRA-STRATEGICZNA

Zgrupowanie Polowej Drużyny Sokoła

Polowe zgrupowania organizowane przez lubelskie gniazdo cieszą się dużą popularnością, w związku z tym ilość miejsc jest ograniczona, a o kolejności przyjęć decyduje kolejność zgłoszeń. W grze, zaplanowanej na 3-6 stycznia 2015 r., weźmie udział 36 uczestników. Bardzo istotne jest, aby zgłoszenia były przemyślane, ponieważ gra wymaga wielu przygotowań. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres pds@tgsokol.lublin.pl w nieprzekraczalnym terminie do 22 grudnia 2014 r. Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do organizatorów pod numerem 661 227 004.

Poniżej znakomity film pokazujący ideę Polowej Drużyny Sokoła. Zachęcamy do obejrzenia!

Zostaw komentarz

komentarzy