„Sokół” z Dynowa mistrzem V ligi rzeszowskiej!

Drużyna tenisistów stołowych Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie zdobyła Mistrzostwo V ligi rzeszowskiej, dzięki czemu zagra w dwumeczu barażowym o awans do IV Ligi. Rywalem tenisistów z Dynowa będzie drużyna UKS II z Niedźwiady Dolnej.

Lider zwycięża

Na zakończenie rozgrywek V ligi rzeszowskiej grupy ?A? zajmujący od samego początku pozycję lidera zespół TG „Sokół” Dynów, w swym ostatnim pojedynku ligowym rozgromił u siebie 14 maja 2017 r. wicelidera ? LKS ?Szarotkę? Rogóżno w stosunku 13:5! Zwycięstwo to przypieczętowało mistrzostwo V ligi dla dynowskich tenisistów stołowych! Najlepszym zawodnikiem spotkania był Adam Sawczak, który odniósł w nim komplet czterech zwycięstw, w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej.

Turniej tenisa stołowego z członkami gniazda dynowskiego

W barażach o awans

Mistrzostwo V ligi gr. „A” zapewniło drużynie TG „Sokół” Dynów udział w dwumeczu barażowym o awans do IV ligi z UKS II z Niedźwiady Dolnej, który zajął drugie miejsce w V lidze rzeszowskiej grupy ?B?. Historyczny awans TG „Sokół” Dynów do IV ligi dzielą już tylko mecze barażowe. Warto dodać, że dynowska drużyna już w latach ubiegłych była bardzo bliska awansu, niestety wtedy sokoli nie mieli szczęścia. W tym roku tenisiści Henryka Sawczaka, który prowadzi drużynę od początku, prowadzenie w lidze objęli już na samym początku rozgrywek nie oddając go do końca. Tym samym przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Wypada nam trzymać kciuki za powodzenie w barażach i pozdrowić dynowskie gniazdo gromkim czołem!

Źródło: TG ?Sokół? w Dynowie

Zostaw komentarz

komentarzy