Startuje Program Klub 2020!

W 2020 r. Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu na realizację Programu Klub 2020. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu dla sekcji gimnastycznych prowadzonych przez druha Grzegorza Bielca, wiceprezesa ZTG „Sokół” w Polsce.

W roku 2019 r. przy dofinansowaniu ZTG „Sokół” w Polsce zakupiona została profesjonalna ścieżka gimnastyczna AirTrack. W tym roku planowany jest zakup kolejnego wyposażenia. W ramach środków pozyskanych z Programu Klub 2020 prowadzone będę zajęcia dla dzieci w wieku 7-16 lat. Szkoleniem objętych będzie 45 dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu współfinansowanego zadaniem. Tak jak w roku 2019 zajęcia gimnastyczne prowadzone będą w ramach dwóch sekcji (akrobatyki i gimnastyki sportowej) przez druha dra Grzegorza Bielca. Ze szkoleń prowadzonych przez druha Grzegorza Bielca mogą skorzystać wszystkie gniazda należących do Związku, które pragną zorganizować dla swoich członków warsztaty, szkolenia i ćwiczenia gimnastyczne oraz akrobatyczne nie tylko w ramach Programu, ale także po jego zakończeniu.

W ubiegłym roku głównym celem przystąpienia do Programu Klub było przygotowanie do imprez rangi mistrzowskiej. Cel został zrealizowany w 100%. Podopieczni druha Bielca przywieźli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w kilku dyscyplinach, o czym można było przeczytać na łamach portalu wSokole.pl.

Zostaw komentarz

komentarzy