Sukces! Wkrótce szkolenia proobronne „Sokoła”!

Miło nam poinformować, że nasz projekt w Ogólnopolskim Konkursie Ofert 2022 „Pro defensione, pro historia” pt. „Sokoli lot” nr 57 uzyskał 6. miejsce spośród blisko 100 innych ofert, co oznacza, że uzyskał dofinansowanie na szkolenia proobronne.

W II etapie, którym było głosowanie internetowe, nasz projekt otrzymał 415 głosów. Za każdy z nich serdecznie dziękujemy!

Za pozyskane środki zorganizowane zostaną co najmniej 4 szkolenia na terenie Polski, w których nieodpłatnie będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Pierwsze szkolenia odbędą się w Nisku (Podkarpacie), Urzędowie (Lubelskie), Mariance (Mazowieckie) oraz Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie). Trwają ustalenia dotyczące terminów, o czym na pewno będziemy informować. Za szkolenia odpowiedzialny będzie druh Mateusz Derylak, Komendant Główny Polowych Drużyn Sokolich, który na potrzeby projektu współtworzył grupę nieformalną pn. Sokoli.

Pro defensione, pro historia 2

To program, który wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski. II edycja obejmuje lata 2022-2023. Program sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-30.

Organizatorem Programu Pro defensione, pro historia jest Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT. Stowarzyszenie organizuje dla młodzieży i dorosłych różnorodne formy aktywności związane z szeroko pojętą obronnością, turystyką, rekreacją i formami przetrwania w terenie.

(dm)

Zostaw komentarz

komentarzy