Sukces „Sokoła” w Pucharze Polski Fit Kid!

Ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Hiszpanii (Alicante ’23) dla „Sokoła” był Puchar Polski w fitness gimnastycznym (Fit Kid) zorganizowany przez gniazdo TG „Sokół” z Brodnicy (kujawsko-pomorskie). Najlepiej spośród gniazd sokolich zaprezentowali się miejscowi zawodnicy TG „Sokół” z Brodnicy, którzy zdobyli największą ilość krążków.

W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 13 najlepszych sekcji fitness z całej Polski. Sokolstwo Polskie reprezentowały cztery gniazda: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Malawie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Kowalewie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rzeszowie oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Brodnicy – jako gospodarze imprezy.

Rzeszowskie i brodnickie gniazda brylują na fitnessowej mapie Polski, klasyfikując się w rankingu drużynowym Polskiego Związku Fit Kid odpowiednio na I i III miejscu oraz na I i II miejscu klasyfikacji Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Obydwa mogą poszczycić się też medalami Mistrzostw Europy, a gniazdo Rzeszów nawet medalami Mistrzostw Świata federacji WBBF-WFF.

Rywalizacja w zawodach Pucharu Polski odbywała się na trzech poziomach trudności rankingowej: ekstraklasie, I klasie i II klasie, w konkurencjach solowych, duetach, zespołach oraz formacjach. Tradycyjnie nie zawiedli aktualni drużynowi mistrzostwie Polski z Fit Kids Academy – TG „Sokół” w Rzeszowie zdobywając 9 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali. Z kolei TG „Sokół” Brodnica wywalczyło 9 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale. Gniazdo to rywalizowało także w konkurencjach Improwizacja i Acro Free Dance zdobywając 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Ponadto rozegrano zawody dla najmłodszych w klasie III i No-stress. Tu swoisty rekord odnotowała Brodnica zdobywając odpowiednio: 5 złotych i 2 srebrne medale w klasie III oraz 35 medali w no-stress. W tychże konkurencjach medale odnotowało też gniazdo Kowalewo Pomorskie, które wywalczyło złoto i srebro w klasie III oraz 5 medali w no-stress.

Zwieńczeniem startów sezonu 2023 będą Mistrzostwa Europy w Hiszpanii w dniach 9-12 listopada, podczas których Sokolstwo Polskie reprezentować będzie 15 reprezentantek sekcji Fit Kids Academy – TG „Sokół” Rzeszów oraz 12 z TG „Sokół” Brodnica. Trenerami zawodniczek w/w klubów są: Beata Wiater, Oliwia Rejment, Serioża Koczarian, Sławomir Wiater oraz trenerzy kadry narodowej „Sokół Team Poland” Katarzyna Brózda i Grzegorz Bielec.

Przed sokołami pozostaje jeszcze jedno wyzwanie – zebranie środków na kosztowny wyjazd do Hiszpanii. W tym celu poza szeregiem akcji i występów promocyjnych kluby zorganizowały swoje „zrzutki” na zrzutka.pl/z/alicante – Rzeszów oraz na https://zrzutka.pl/bfh7f6 – Brodnica. Dziękując za dotychczasowe wsparcie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc, aby wyjazd sokolic mógł dojść do skutku i aby Mazurek Dąbrowskiego będzie mógł wybrzmieć w Alicante.

(GB)

Zostaw komentarz

komentarzy