System Walki Wręcz „Haller” w Strachocinie, spływ kajakowy w Lublinie!

Druhowie TG ?Sokół? Strachocina 10 maja 2014 r. wzięli udział w szkoleniu Polskiego Systemu Walki Wręcz „HALLER”. Tego samego dnia Sokoli z Lublina zorganizowali spływ kajakowy. Nie jest to jedyna aktywność, którą w ostatnich dniach wykazywały się sokole Towarzystwa. Wkrótce znacznie więcej informacji i relacji z działalności gniazd „Sokoła”. Wszystko na naszym portalu!

TG „Sokół” Strachocina

Zajęcia, które odbyły się 10 maja 2014 r.. rozpoczęły się wykładem na temat podstaw walki informacyjnej i działań psychologicznych PSYOPS, który poprowadził Dyrektor PSWW HALLER Tomasz Formicki. Po bardzo ciekawym i cennym wykładzie uczestnicy szkolenia przeszli na plac przed remizę, gdzie odbyły się zajęcia z walki wręcz i taktyki interwencji prowadzone przez Eksperta PSWW HALLER Zdzisława Patrzałka. Na koniec spotkania odbył się pokaz ratownictwa technicznego przygotowany przez strażaków z OSP Wiśniowa, którzy byli głównymi organizatorami zajęć. Druhowie ze Strachociny są kolejnym gniazdem po TG „Sokół” w Lublinie, którzy wzięli udział w szkoleniach coraz bardziej popularnego systemu walki „Haller”.

Strachocina

Sokoli spływ w Lublinie

Tego samego dnia druhowie z Lublina zorganizowali spływ kajakowy na trasie Oleśniki – Jaszczów, który dostarczył wiele emocji jego uczestnikom. Relacja z tego wydarzenia ukazała się na fanpage’u gniazda na facebooku.

Na początku deszcz chciał nas wystraszyć, skoro mu nie wyszło to sobie poszedł. Miała miejsce jedna wywrotka, jeden z kajaków zbyt brawurowo wszedł na spadek i zakończyło się to kąpielą osady. „Ofiary wypadku” wypadku z humorem podeszły do zajście. Właśnie w trakcie pokonywania tej jedynej trudnej przeszkody na trasie całego spływu pogoda zrobiła nam jeszcze jednego małego psikusa, a była nim kilkuminutowa ulewa z gradobiciem, na szczęście w kilka minut potem wyszło słoneczko, które towarzyszyło nam do samego końca trasy. Zapraszamy na kolejne spływy. 

LUblin spływ

W Lublinie także o sektach

Dwa dni później, 12 maja 2014 r. na prośbę Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Lublinie siostra Michaela zgodziła się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą w  temacie sekt. Wyjątkowe spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik OP, poświęcone było problemowi sekt i zagrożeń duchowych z jakimi może mieć do czynienia każdy z nas. Spotkanie odbyło się w sali parafialnej przy Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie.

Zostaw komentarz

komentarzy