Szkolenia dla mieszkańców i harcerzy w Lesznie!

W najbliższą środę 5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie druh komendant Marek Kasperski poprowadzi szkolenia dla harcerzy, strażaków i mieszkańców Leszna.  Szkolenia są nieodpłatne. Wcześniej podobne zajęcia proobronne zdobywali druhowie z TG „Sokół” w Obornikach, Stalowej Woli i Lublinie. Środki na przeprowadzenie szkoleń udało się pozyskać z programu Pro defensione, pro historia realizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej „PSAT”.

Szkolenia

Szkolenie organizowane w ramach projektu „Pro defensione, pro historia” adresowane jest do osób zainteresowanych uzyskaniem pozwolenia na broń a także działalnością w organizacjach proobronnych. W trakcie zajęć zapoznać się będzie można z budową broni systemu AK i AR, a także broni krótkiej na przykładzie pistoletów CZ i Glock. Będzie istniała możliwość zapoznania sie z pistoletem maszynowym PM 63 RAK i karabinkiem SKS, a także innymi konstrukcjami.

Zajęcia prowadzone będą przez instruktora wyszkolenia strzeleckiego druha Marka Kasperskiego. Szkolenie takie jest wstępem do dalszego rozwoju zainteresowań strzelectwem, ze szczególnym uwzględnieniem strzelań bojowych i obronnych.

Pro defensione, pro historia

Jest to ogólnopolski Program mający na celu wzmocnienie rozwoju społeczności lokalnych poprzez wsparcie oddolnych inicjatyw obywatelskich o charakterze proobronnym i historycznym. To również szeroka gama działań edukacyjnych, animacyjnych i promocyjnych, mających wesprzeć osoby aktywne w obszarach działalności pożytku publicznego, związanych z szeroko rozumianą obronnością i popularyzacją historii.

Stoisko Pomorskiego Stowarzyszenia Aktywności Terenowej „PSAT” na targach militarnych

Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej „PSAT” wspiera organizowanie paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów na terenie całego kraju, których celem będzie wsparcie i zmobilizowanie osób kreatywnych ze środowisk proobronnych oraz historycznych do podniesienia jakości oraz ilości realizowanych projektów.

Zostaw komentarz

komentarzy