Szkolenia PDS w Stalowej Woli i Lublinie!

W Lublinie i Stalowej Woli odbyły się w niedzielę 14 października spotkania komendanta Marka Kasperskiego i prezesa Damiana Małeckiego z członkami Polowych Drużyn Sokoła.

Ćwiczenia w Stalowej Woli

Stalowa Wola

Szkolenia zostały zorganizowane przy wsparciu Naczelnej Komendy Polowych Drużyn Sokolich. Ćwiczenia z czarnej taktyki przeprowadził komendant Marek Kasperski. Wzięli w nich udział druhowie z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Stalowej Woli pod kierunkiem druha Bogusława Tofilskiego i Mariusza Świecy, a także zaprzyjaźnionego Oddziału Stalowa Wola Związku Strzeleckiego pod dowództwem sierżanta ZS Krzysztofa Łojowskiego oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej 2027 Józefa Piłsudskiego im. gen. bryg. Aleksandra Litwinowicza pod dowództwem Arkadiusza Więcława. Zajęcia, jak podkreślali ich uczestnicy, prowadzone były na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział kilkanaście osób.

Uczestnicy spotkania w Lublinie

Lublin

Ćwiczenia w Stalowej Woli stały się okazją do wizyty w Lublinie, gdzie miejscowa Polowa Drużyna Sokoła działa pod kierunkiem prezesa gniazda druha Tomasza Stańko i druha Piotra Mazura. Władze Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce pojawiły się na strzelnicy w Wąwolnicy, stałym miejscu ćwiczeń PDS w Lublinie. Wizyta stała się okazją do rozmów o przyszłości i rozwoju Związku.

 

Program dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu Pro defensione, pro historia.

Zostaw komentarz

komentarzy