Szkolenia proobronne „Sokoli lot”!

W najbliższy weekend zakończą się szkolenia w ramach programu Sokoli lot, którego operatorem jest Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej „PSAT”. W szkoleniach organizowanych przez „Sokoła” nieodpłatnie może wziąć udział każdy chętny, w tym dzieci młodzież i dorośli. Realizację programu wspiera Komenda Główna Polowych Drużyn Sokolich. Szkoleniom patronuje Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół w Polsce.

Program sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-2030

Program szkoleń

Pierwsze ze szkoleń odbyło się na początku października w Nisku k. Stalowe Woli. Szkolenie zorganizował druh Mateusz Derylak, ówczesny Komendant Główny PDS. Następne szkolenia odbędą się w Mariance i Urzędowie w sobotę, 26 listopada br. Dzień później szkolenia przeprowadzone zostaną w Brodnicy. Szkolenia w Urzędowie poprowadzi nowy Komendant Główny PDS druh Adam Burdzy, natomiast szkolenia w Mariance i Brodnicy przeprowadzi druh Dawid Hawryluk.

Szkolenia w Nisku

Punkty szkoleń:

Brodnica
Niedziela, 27.11.2022, godz. 10.00-13.00
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy
ul. Królowej Jadwigi 1
87-300 Brodnica

Marianka
Sobota, 26.11.2022r, godz. 11.00 – 15.00.
Szkoła Podstawowa im. Generała Józefa Hallera w Mariance (sala gimnastyczna)
Zapisy: sekretariat szkoły, profil TG „Sokół” w Mariance na Facrbooku.

Urzędów

Pro defensione, pro historia

Jest to ogólnopolski Program mający na celu wzmocnienie rozwoju społeczności lokalnych poprzez wsparcie oddolnych inicjatyw obywatelskich o charakterze proobronnym i historycznym. To również szeroka gama działań edukacyjnych, animacyjnych i promocyjnych, mających wesprzeć osoby aktywne w obszarach działalności pożytku publicznego, związanych z szeroko rozumianą obronnością i popularyzacją historii.

Stoisko Pomorskiego Stowarzyszenia Aktywności Terenowej „PSAT” na targach militarnych

Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej „PSAT” wspiera organizowanie paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów na terenie całego kraju, których celem będzie wsparcie i zmobilizowanie osób kreatywnych ze środowisk proobronnych oraz historycznych do podniesienia jakości oraz ilości realizowanych projektów.

Zostaw komentarz

komentarzy