TG „Sokół” najlepszym klubem fitnessu gimnastycznego w Polsce, a Maksymilian Stalec najlepszym zawodnikiem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Fitness 2020!

W miniony weekend w Skarszewach (woj. Pomorskie) przy obsadzie rekordowej ilości 14 klubów z kraju rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WBBF-WFF najtrudniejszej i najbardziej licznej federacji fitnessu gimnastycznego w Polsce. Poziom imprezy był godny mistrzostw świata, bowiem tylko z rzeszowskiego „Sokoła” udział w zawodach wzięło 2 mistrzów i 3 wicemistrzów świata, 2 mistrzów Europy i 11 medalistów mistrzostw Polski sezonu 2019 oraz 3 zespoły aktualnych Mistrzów Europy 2020 z „Sokoła”.

Medaliście Mistrzostw Polskie Fitness „Sokoła” rzeszowskiego

Podopieczni trenera Grzegorza Bielca z sekcji Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów,  potwierdzili swój poziom zdobywając w sumie 11 medali w tym: 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe oraz tytuł „Najlepszego Zawodnika Mistrzostw”. Tenże tytuł – „Fitness Over-All Champion 2020” – przypadł aktualnemu Mistrzowi Europy Maksymilianowi Stalcowi kat. 17+, który został oczywiście Mistrzem Polski Fitness 2020. Maksymilian zdobył również drugi tytuł Mistrza Polski Fitness 2020 w duecie z aktualną Mistrzynią Europy kat. until 11 Weroniką Pastułą, wygrywając z aktualnymi Mistrzami Europy. Kolejny tytuł Mistrzyni Polski Fitness 2020 kat. 17+ dla „Sokoła” wywalczyła ubiegłoroczna Wicemistrzyni Świata Amelia Traciak. Kolejne złoto, tym razem w kat. aerobic-fitness performance woman 18+ zdobyła – również wychowanka TG „Sokół” Rzeszów – startująca w barwach KU-AZS Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, studentka 3 roku tejże uczelni – Małgorzata Król.

Tytuły wicemistrzów Polski z TG „Sokół” wywalczyły ponadto: aktualna Mistrzyni Europy Weronika Pastuła – w najbardziej obleganej (22 zawodniczki) kategorii until 11yo., oraz najlepsza zawodniczka fitness sezonu 2019 – Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy 3-krotna medalistka Mistrzostw Polski trzech federacji, zdobywczyni „Over-All Fit-Kids Champion 2019” – Julia Sycz  kat. until 13yo. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ równie utytułowanej koleżanki klubowej – Kingi Ożóg (Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy 2-krotna medalistka Mistrzostw Polski dwóch federacji 2019), która pomimo kontuzji stawu skokowego odniesionej podczas rozgrzewki, zdecydowała się na start w nieco uproszczonym układzie – z pominięciem najtrudniejszej wiązanki skoków akrobatycznych – zdobywając zasłużony tytuł Wicemistrzyni Polski Fitness 2020 kat. until 15 yo.

Druh Grzegorz Bielec w towarzystwie swoich podopiecznych

Kolejne tytuły Wicemistrzów Polski Fitness 2020 z „Sokoła” wywalczył duet: Liliana Polechońska i Aleksandra Górska; trio: Klaudia Kopiec, Liliana Polechońska i Aleksandra Górska oraz formacja: Aleksandra Górska, Liliana Polechońska,  Klaudia Kopiec i Sara Górska. Brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Fitness 2020 z „Sokoła” zostały ponadto Kinga Ożóg i Katarzyna Warchoł w kat. Duet fitness.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, jak i rozegrane przed 2 tygodniami Mistrzostwa Europy potwierdziły po raz kolejny światowy poziom zawodników sekcji Fit Kids Academy Grzegorza Bielca – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, dla których obecny sezon ponownie okazał się historycznym dla klubu. Tylko w imprezach rangi mistrzostw Polski i Europy 2020 roku startując w ramach dwóch międzynarodowych federacji fitness zawodnicy i zawodniczki Towarzystwa zdobyli w sumie 16 medali w tym najcenniejsze to 2 złote medale Mistrzostw Europy.

Medaliści „Sokoła” rzeszowskiego

Po raz kolejny jestem niezmiernie dumny z osiągnięć wszystkich moich podopiecznych oraz utrzymaniem zeszłorocznego światowego poziomu, co potwierdza aż 10 kwalifikacji do kadry narodowej Polski na mistrzostwa świata – które mam nadzieję dojdą do skutku.  Na szczególne wyróżnienie zasługują oczywiście Maks Stalec, który zdobywając dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz tytuł „Over-All Champion” udowodnił najwyższy poziom sportowy naszych zawodników w odniesieniu do czołówki ogólnopolskiej i europejskiej. Kolejną zawodniczką godną wyróżnienia jest Kinga Ożóg, która startując z kontuzją, wykazała się niezwykłą determinacją i wywalczyła srebrny i brązowy medal Mistrzostw (solo oraz duet fitness). Serdecznie pragnę podziękować za nieocenioną pomoc współautorom sukcesu: Serioży Koczarianowi – najbardziej utytułowanemu trenerowi skoków do wody oraz choreografom: Oliwii Traciak i Urszuli Surowiec, których choreografie wywalczyły złote i srebrne medale Mistrzostw oraz Paulinie Materni, autorce trzech złotych choreografii i tytułu „Over-All Champion 2020” – powiedział po zawodach druh Bielec.

Zostaw komentarz

komentarzy