TG „Sokół” po raz kolejny triumfuje!

W miniony weekend w hali ROSIR w Rzeszowie z udziałem ponad 400 zawodników z 17 klubów z całej Polski odbyły się III Mistrzostwa Polski Fit Kid. Zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy 2023 (Alicante – Hiszpania). W rywalizacji wzięli udział sokoli z Brodnicy, Malawy i Rzeszowa.

W ramach Mistrzostw Polski – sklasyfikowano ranking Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” plasując – podobnie jak przed rokiem – na 1. miejscu TG „Sokół” Rzeszów, przed TG „Sokół” Brodnica i TG „Sokół” Malawa. Wyróżniono także najlepszych zawodników poszczególnych gniazd, którymi z Podkarpacia okazały się Aleksandra Drabicka (Rzeszów) i Aleksandra Lubas (Malawa) i Kornelia Kulka (Brodnica). Puchary dla sokolich zwycięzców zostały ufundowane przez ZTG „Sokół” w Polsce oraz druhnę Katarzynę Brózdę, naczelnik ZTG „Sokół” w Polsce.

Imprezę uświetniły patronaty: Honorowy Ministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla, Starosty Rzeszowskiego – Józefa Jodłowskiego, Instytutu Pamięci Narodowej o/Rzeszów, Wójta Gminy Krasne – Wilhelma Woźniaka.

Patronat medialny sprawowały: TVP3 Rzeszów, Radio Centrum 89.0 FM, Radio Rzeszów, Radio „Via” Rzeszów.

Głównym sponsorem Mistrzostw było „SYLVECO-WOW”- producent naturalnych kosmetyków dla dzieci.

Przed sokolimi zawodnikami najważniejsza impreza tego roku – Mistrzostwa Europy (8-12 listopada – Alicante / Hiszpania). Mobilizujemy wszystkie siły by zebrać fundusze na wyjazd, aby godnie reprezentować Polskę oraz „Sokoła” Polskę i wrócić z medalami Mistrzostw Europy – mówi Grzegorz Bielec (prezes „Sokoła” Rzeszów).

Fit Kid – zwany fitnessem gimnastycznym – to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się również w Polsce. Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w niej również zawodnicy dorośli. Została opracowana ćwierć wieku temu przez węgierskich naukowców i trenerów, aby zapewnić wszechstronny i maksymalnie zdrowy rozwój cech motorycznych dzieci od 4. roku życia, czego efektem ma być utrzymanie maksymalnej sprawności w wieku dorosłym i senioralnym. System oparty jest na ćwiczeniach gimnastyki, akrobatyki, fitnessu, tańca, elementów show i ekspresji ruchowej. W Mistrzostwach „Sokoła” reprezentowały: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rzeszowie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Malawie i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Brodnica.

Partnerem wydarzenia było województwo podkarpackie

Zostaw komentarz

komentarzy