Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” – Gniazdo Rataje w Poznaniu ma nową siedzibę!

Od kilku dni Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” – Gniazdo Rataje w Poznaniu cieszy się nową siedzibą, co ma szczególne znaczenie po pożarze, jaki dotknął gniazdo kilka lat temu. Spłonął wówczas sztandar, mundury oraz część wyposażenia. Obecna siedziba gniazda znajduje się na os. Stare Żegrze w Poznaniu.


poznan ratajePrezes Honorowy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” – Gniazdo Rataje w Poznaniu dh Czesław Bernat z trofeami w gabinecie

Poznaniacy po przeprowadzce

Z powodu zbyt wysokich kosztów utrzymania poznańskie Sokoły wyprowadziły się z Zespołu Szkół Salezjańskich na os. Bohaterów II Wojny Światowej. Nowe miejsce udało się jednak znaleźć stosunkowo niedaleko, na os. Stare Żegrze w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnym nr 1 w Poznaniu. Poznańskie gniazdo z Rataj  dostało do dyspozycji trzy pomieszczenia, w tym jedno dwupokojowe. W największym z nich znajduje się gabinet i pomieszczenie na m.in. stół bilardowy. Zaś za ostatnimi drzwiami możemy wejść do pokoju przeznaczone do obrad oraz spotkań.

poznań ratajeNowa siedziba TG „Sokół” Poznań – Rataje – pokój obrad

Obecnie trwają ostatnie porządki. Niedługo gniazdo zostanie otwarte dla zainteresowanych, którzy będą mogli przychodzić na określone dyżury.

dh Jan Piechota

Zostaw komentarz

komentarzy