Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Zakopanego na Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Kielcach!

W dniach 27-28 października 2022 r. w Kielcach odbyło się największe w Polsce wydarzenie dla organizacji pozarządowych. Wśród 75 wystawców z całej Polski znalazło się także Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które promowało powiat tatrzański, Zakopane i swoją działalność.

druh Adam Zaleski na stoisku TG „Sokół” w Zakopanem

Organizacja spod Tatr nie tylko opowiadała o bogatej historii Towarzystwa, ale także prezentowała najnowsze projekty skierowane do młodzieży, dorosłych, jak i seniorów. W czasie targów odbyły się również liczne konferencje oraz panele dyskusyjne związane z działalnością organizacji pozarządowych. To pierwsze i najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce, w którym uczestniczyła delegacja Towarzystwa na czele z wiceprezesem Adamem Zaleskim.

Stoisko z mundurem sokolim

Na stoisku zakopiańskiego Sokoła znalazło się wiele materiałów historycznych, w tym „Pamiętnik Sokolstwa Polskiego” opisujący historię ok. 50 gniazd sokolich z terenu Polski. Uczestnicy zwiedzający stoisko mogli się także poczęstować domowymi wypiekami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zębu, które wspiera Towarzystwo. Stoisko druhów z Zakopanego odwiedził Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, któremu podarowano jeden z egzemplarzy „Pamiętnika”.

Wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński w towarzystwie zakopiańskich sokołów

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Wiceprezes Rady Ministrów Prof. Piotr Gliński.

(az)

Zostaw komentarz

komentarzy