Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich w Katowicach!

W nocy z 2-3 maja 1921 r. wybucha III Powstanie Śląskie. Przybliżając historie tamtych majowych dni, pragniemy sportową rywalizacją oddać hołd naszym bohaterom. W związku z tym już w najbliższą sobotę odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Powstańców Śląskich. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Katowicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Katowice.

Powstańcom Śląskim

Wydarzenie wpisuje się się w sokolą maksymę ”W zdrowym ciele zdrowy duch” i ma na celu upamiętnienie zwycięskiego III Powstania Śląskiego, w którym wybitny udział miała organizacja sokola. Zapisy odbywają się za pomocą zgłoszenia na ades e-mail: sokol.katowice@gmail.com. Zgłoszenie oprócz zgody na udział w turnieju powinno zawierć logo drużyny, które będzie wykorzystane podczas wydarzania i relacji z niego.

Do udziału w turnieju zaproszone są wszystkie środowiska, które w codziennej działalności kierują się miłością do Ojczyzny, uczestniczą w budowaniu jej niezależności i suwerenności, zarówno w sferze narodowej, społecznej jak i gospodarczej – dodają organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem objął Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce.

Regulamin turnieju:

W zawodach biorą udział drużyny pięcioosobowe + zmiana.
Zwycięzcę wyłania ”system ligowy”.
Opłata wpisowa dla drużyny wynosi 80 zł

Kibice wstęp wolny

Zostaw komentarz

komentarzy