Turniej Tenisa Stołowego w Gniewkowie

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Gniewkowie zorganizowało dzisiaj turniej tenisa stołowego dla uczczenia pamięć nieżyjących prezesów – Ryszarda Skowrońskiego i Marka Jasińskiego.

Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowe nr 1 w Gniewkowie. Uczestnicy Memoriału Prezesów rywalizowali w kilku kategoriach. W zawodach uczestniczyć mogli dorośli, młodzież oraz dzieci.

Ryszard Skowroński

Był organizatorem Wojewódzkich Turniejów o „Puchar Kujaw”, „Biegów Olimpijskich”, biegów ulicznych i terenowych, działaczem zarządów i klubów sportowych Gniewkowa. Za Jego staraniem w Gniewkowie gościło wielu olimpijczyków i wybitnych sportowców spotykając się z młodzieżą. Reaktywował działalność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i jego prezesem gniewkowskiego gniazda, które rozwija się wszechstronną działalność kulturową, patriotyczną i sportową.

Marek Jasiński

Urodził się 18 kwietnia 1961 r. w Toruniu, pracował w branży elektro-energetycznej i bezpieczeństwa i higieny pracy. W myśl naszych haseł „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Bóg – Honor – Ojczyzna” realizował cele Sokolstwa Polskiego. Pod jego kierunkiem Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Gniewkowie zorganizowało niezliczoną liczbę imprez sportowo-rekreacyjnych i patriotycznych. Organizował Międzynarodowe Zawody w Tenisie Stołowym Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce, organizował też liczne turnieje tenisa stołowego, sam też był zawodnikiem w tej dziedzinie sportu.

Ponadto był głównym organizatorem uczestnictwa Sokolstwa Polskiego na XV. Wszechsokolskim Zlocie w Pradze (Światowy Zlot Sokolstwa) przy wsparciu własnego gniazda oraz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” II Bydgoszcz-Fordon. Komendantem Sokołów Polskich na tym Zlocie był właśnie Druh Marek Jasiński.

Zostaw komentarz

komentarzy