Turystyczno-Sportowa Republika Sokołów w Tarnowie! [odezwa]

„Hej Bracia Sokoły dodajcie mu sił, by zamiar co powstał, zwyciężył i żył…” – Tą parafrazą fragmentu naszego hymnu sokolego zapraszam wszystkich Sokołów do uczestnictwa w bezprecedensowej inicjatywie druhów tarnowskiego gniazda.

Od reaktywacji Stowarzyszenia w 1995 roku, tarnowski „Sokół” boryka się z brakiem siedziby. Ze względów formalno-prawnych nie jesteśmy w stanie odzyskać historycznej sokolni – obecnie Teatru im. Ludwika Solskiego. Naszą aktywność jesteśmy zmuszeni prowadzić w parkach, na publicznych boiskach, bądź użyczanych nam warunkowo salach.

Tę trudną sytuację postanowiłem wykorzystać jako siłę naszej organizacji. Zaproponowałem, aby w części tarnowskiej starówki utworzyć sokole państwo – Turystyczno-Sportową Republikę Sokołów.

Nasze państwo powstanie w centrum Tarnowa, w ciągu komunikacyjnym pomiędzy Rynkiem a placem targowym, znanym jako Burek. Miejsce to ma swoją bogatą historię, choć obecnie jest mocno zaniedbane. Znane jest jako ul. Wielkie Schody.

Tu utworzymy Republikę Sokołów. Państwo o określonych granicach, z władzami, walutą, paszportami, własną pocztą i bogatym życiem kulturalnym. W założeniu ma to być miejsce, z którego będą się zaczynać wycieczki w bliższe i dalsze okolice. Wszak, gór, zamków, winnic etc… w naszych stronach nie brakuje.

Do tej jedynej i niepowtarzalnej inicjatywy, do budowy Sokolej Republiki, zapraszamy druhny i druhów z wszystkich gniazd sokolich. Tych, którzy chcą ją budować i zostać jej obywatelami, prosimy o zgłoszenia e-mailem na adres: republikasokola@gmail.com 

 Z sokolim pozdrowieniem
druh Andrzej Olejnik
 (sekretarz i były prezes PTG. „Sokół-Świat Pracy”)

                                               

Zostaw komentarz

komentarzy