W Andrychowie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca „Sokoła”!

W trakcie uroczystych obchodów 78. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę w Andrychowie z inicjatywy druha Andrzeja Nowakowskiego z Rzeszowa odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca miejscowe gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół?.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

17 września 2017 (niedziela)

8.00 – uroczysta Mszę św., która rozpocznie się w kościele parafialnym pw. św. Macieja Apostoła. Kościół ten położony jest w najbliższym sąsiedztwie andrychowskiego Rynku. Oprawę liturgiczną przygotują członkowie rzeszowskiego gniazda ?Sokoła?, ale mogą się również włączyć przedstawiciele innych gniazd.
9.00 ? uroczyste złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą POLEGŁYCH W WALKACH O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ (przy ul. Rynek, w pobliżu Urzędu Miejskiego)
9.45 ? uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy na budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Andrychowie przy ul. Dąbrowskiego 2, upamiętniającej działalność Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół?.
10.00 ? pokaz akrobatyczny oraz walk kosą, przy SP nr 2 w Andrychowie.

Ponadto przed Mszą św. ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich ?Sokołów? na poranną kawę do budynku parafialnego na godz. 7.30. Do udziału w uroczystościach zachęca druh Andrzej Nowakowski, inicjator odsłonięcia tablicy.

Podobne uroczystości odbędą się w powiecie wadowickim w dniu 20 października 2017 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Zostaw komentarz

komentarzy