W Lesznie ćwiczyli sokoli, strażacy i harcerze!

Wspólne ćwiczenia leszczyńskich sokołów, harcerzy, strażaków i mieszkańców Leszna okazały się być pełnym sukcesem! W piątek 17 marca kilka minut po 17.00 na leszczyńskiej strzelnicy rozpoczęły się pierwsze ćwiczenia w ramach Ligi Strzelecko-Ratowniczej ?Sokoła?. W spotkaniu udział wzięli harcerze z 15. Leszczyńskiej Drużyny Harcerskiej, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Leszna, druhowie Polowej Drużyny Sokoła oraz mieszkańcy Leszna. Na uczestników zawodów czekały aż trzy stanowiska, w tym jedno strzeleckie. 

Harcerze na stanowiskach strzeleckich

W trakcie przeprowadzonych zajęć mieszkańcy Leszna, harcerze, sokoli i strażacy mogli zapoznać się z działaniem i budową karabinów, które pokazywane były na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach zabezpieczanych przez druhów Polowej Drużyny Sokoła. Następnie, po wstępnym szkoleniu BHP, chętni udali się na strzelnicę. Strzelanie prowadzili instruktorzy Ligi Obrony Kraju na czele z p. Markiem Zimnochem, komendant PDS druh Marek Kasperski oraz druh komendant OSP Miasta Leszna Damian Gołembski. Na zaproszenie ?Sokoła? w zajęciach uczestniczyli harcerze z 15 Leszczyńskiej Drużyny Harcerskiej, którą prowadzi druh Sławomir Durka, twórca harcerskiej drużyny pożarniczo-obronnej.

Od lewej: Szymon Sieracki (WP), Marek Kasperski (?Sokół?), Damian Małecki (?Sokół?), Damian Marcinkowski (PSP) i Damian Gołembski (OSP)

Na ostatnim stanowisku, które znajdowało się przed wejściem na strzelnicę, prowadzone były kursy ratownictwa medycznego dotyczące tamowania krwotoków, m.in. za pomocą stazy. Kursy te zorganizowali p. Szymon Sieracki z Państwowej Straży Pożarnej oraz p. Damian Marcinkowski żołnierz zawodowy. Wszystkie stanowiska cieszyły się ogromną popularnością. Dwie godziny przeznaczone na zajęcia okazały się niewystarczające, w związku z tym te osoby, którym nie udało się skorzystać ze wszystkich stanowisk, będą mogły uzupełnić wiedzę już na kolejnych spotkaniach zaplanowanych na 30 marca i 22 kwietnia 2017 r.

dm

Zostaw komentarz

komentarzy