W Lesznie o Obronie Cywilnej!

Leszczyński „Sokół” serdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. „Rola Obrony Cywilnej i Wydziału Zarządzania Kryzysowego w systemie bezpieczeństwa miasta”, który wygłosi naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Lesznie p. Jerzy Śliwa. Partnerem spotkania jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej znajdującej się przy Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie. Prelekcja potrwa około 40 minut, będzie też czas na zadawanie pytań. Całość zostanie zarejestrowana i umieszczona na kanale youtube. Wszyscy chętni powinni zgłosić swój udział pod numerem telefonu 607 404 385 lub za pośrednictwem strony sokol.leszno.pl oraz profilów społecznościowych na facebooku.

Obrona Cywilna

W odróżnieniu od Obrony Terytorialnej Obrona Cywilna zajmuje się przede wszystkim ochroną ludności cywilnej. W tym celu, decyzją władz miasta, mogą zostać stworzone specjalne formacje, których głównym celem jest ochrona ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury, ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz współdziałanie w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof. O konieczności ochrony powyższych zakładów i miejsc (np. ujęć wody dla miasta, szpitala) nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Trzeba wierzyć, że w przyszłości tego typu oddziały nie będą potrzebne i nie zostaną wykorzystane, jednak szybko zmieniająca się sytuacja międzynarodowa skłania wszystkich do przemyśleń. Najzwyczajniej warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto pamiętać także o tym, że dobrze przeszkolone i przygotowane oddziały mogą się przydać nie tylko w wypadku konfliktów zbrojnych, ale także w przypadku klęsk żywiołowych i katastrof, które nie sposób przewidzieć.

W Lesznie nie brakuje ludzi gotowych podjąć się trudu budowy profesjonalnej Obrony Cywilnej, dlatego warto wykorzystać ich potencjał, z korzyścią dla nas wszystkich. Ten wykład organizowany jest z myślą o nich.

Damian Małecki

Partnerami spotkania są:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Lesznie
Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce

Zostaw komentarz

komentarzy