W Myszkowie oddali krew!

27 maja odbyła się pierwsza zbiórka krwi w Koziegłowach zorganizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myszkowie. Podczas akcji 32 dawców oddało cząstkę siebie dla drugiego człowieka, dzięki czemu udało się zebrać ponad 14 litrów krwi.

Uczestnicy zbiórki krwi

Krew oddał również prezes TG „Sokół” Myszków druh Sebastian Jagusiak, który był inicjatorem zbiórki. Akcja powiodła się dzięki silnemu wsparciu ze strony wiceprezesa druha Dominika Ociepy, druhny Ilony Traczyk z zarządu oraz druhny Katarzyny Kieras również członkini zarządu gniazda. W akcję zbiórki krwi aktywnie zaangażowała się Angelika Psonka. Organizatorzy szczególne podziękowania za pomoc w organizacji zbiórki kierują do pracowników Gminy i Miasta Koziegłowy oraz pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Koziegłowach. Jednak największe podziękowania należą się wszystkim ludziom dobrego serca, którzy oddali krew dzięki czemu być może zostanie uratowane czyjeś życie, dzięki czemu przekonaliśmy się, że w Myszkowie i Koziegłowach Superbohaterów nie brakuje.

Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, który pojawił się na zbiórce wraz z córką Elą Ślęczka tylko po to, aby po raz pierwszy w życiu oddać wspólnie krew w naszej akcji! – cieszą się organizatorzy, którzy już zapowiadają kontynuację zbiórki.

Jedna z uczestniczek akcji

Patronat medialny nad akcją objęli: DEMOKRATYCZNA. Kolektyw Kulturalny, Studiotv.info i portal wSokole.pl.
Upominki dla krwiodawców ufundowali: Wyjątkowe choinki sztuczne, Lody Tajskie Koziegłowy, Gabinet Weterynaryjny Elovet, Pizzeria Toscania Konopiska & Poczesna&Koziegłowy

Źródło: profil TG „Sokół” w Myszkowie na facebooku

Zostaw komentarz

komentarzy