Walentynki w „Sokole”!

Tytuł odrobinę przewrotny, ale ćwiczenia i obóz „Sokoła”, które odbywają się w ten weekend, są jak najbardziej realne. Wiele organizacji i stowarzyszeń patriotycznych skupia się na tradycyjnych obchodach 74. rocznicy powstania Armii Krajowej. Tymczasem „Sokół” stawia na możliwie najbardziej praktyczną formę upamiętnienia tej historycznej rocznicy – wspólne szkolenia. 

zimowy-oboz-sokola2016

Już dzisiaj, od wczesnych godzin rannych, odbywały się ćwiczenia na poligonie w Wyciążkowie, zorganizowane przez TG „Sokół” w Lesznie. Natomiast od jutra rozpoczyna się Zimowy Obóz Sokoła, który organizuje gniazdo z Lublina. Zimowy Obóz Sokoła 2016 w Zakopanem rozpocznie się 14 lutego, a zakończy 20 lutego 2016 r.

Program

Niedziela 14 lutego 2016 r.

10.00 ? zbiórka uczestników na placu przed kościołem pw. Niepokalnego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16A w Lublinie, po Mszy św. o godz. 9.00.

ok. 10.15 ? wyjazd do Zakopanego samochodami osobowymi z zagospodarowaniem wolnych miejsc. Do dyspozycji osób z własnym sprzętem narciarskim będzie przyczepka samochodowa do jego bezpiecznego przewiezienia.

ok. 17.00 ? przybycie na kwaterę w Zakopanem ? dom Sióstr Zmartwychwstanek, ul. Za Strugiem 27 w centrum Zakopanego, do obejrzenia na stronie www.zakopanecr.pl

ok. 18.00 ? obiadokolacja i czas wolny na wypoczynek po podróży.

Poniedziałek

Rano po śniadaniu wyjazd do wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla osób, które nie będą posiadać własnego, a następnie jazda na stoku w Zakopanem lub okolicy,

Uczestnicy nie jeżdżący na nartach organizują sobie w tym czasie zajęcia dowolnie korzystając z uroków Zakopanego, Tatr i dostępnych w zimie dolin tatrzańskich jak: Dolina Kościeliska, Lejowa, Chochołowska, kolejki na Gubałówkę i Kasprowy Wierch.

Od wtorku do piątku

Jazda na nartach i czas według dowolnego wykorzystania.

Niedziela 20 lutego 2016 r.

ok. 10.00 ? wyjazd w drogę powrotną do Lublina, po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Krzeptówki 14 w Zakopanem

Wkrótce relacje z obu wydarzeń na naszym portalu

Źródło: tgsokol.lublin.pl

Zostaw komentarz

komentarzy