Warsztaty samoobrony dla kobiet!

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie oraz Polowa Drużyna Sokoła zapraszają Panie zainteresowane poprawą własnego bezpieczeństwa na bezpłatne kursy samoobrony. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki pozwalające na skuteczną samoobronę, a jednocześnie nie wymagające zaawansowanej wiedzy, sprawności i doświadczenia jak większość innych technik i sztuk walki. Panie dowiedzą się, jak skutecznie się obronić, nie wyrządzając napastnikowi krzywdy. Inicjatorem przeprowadzenia warsztatów jest komendant PDS Leszno druh Marek Kasperski. Planowane jest kontynuowanie kursów w innych zainteresowanych gniazdach.

ESDS

Explosive Self Defence System (ESDS) ? czyli System Eksplozywnej Samoobrony jest jednym z najskuteczniejszych systemów samoobrony. Wysoka skuteczność wynika z łatwości z jaką ćwiczący przyswaja kolejne techniki. Techniki w systemie ESDS bazują na naturalnych odruchach tym samym każda osoba niezależnie od kondycji, warunków fizycznych jest w stanie przyswoić i poprawnie wykonać technikę w sytuacji realnego zagrożenia. Szkolenie odbędzie się 16 marca 2017 r. w godz. 18.00-20.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie na ul. Narutowicza.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

System dla każdego

ESDS jest systemem stworzonym w szwedzkiej policji. Został przyjęty do szkolenia policji w USA, Danii, Niemczech, a także w Wielkiej Brytanii. Od kilku lat system ESDS wprowadzany jest do szkolenia polskiej Policji i Służby Więziennej, a także w innych służbach mundurowych. Wysoki poziom uniwersalności systemu pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie go przez cywili do samoobrony. Zajęcia prowadzone w ramach samoobrony dla kobiet to ćwiczenia mające na celu przygotowanie do agresji i ataku, a następnie sprawne i szybkie pokonanie zagrożenia. Instruktorzy prowadzący zajęcia to doświadczeni instruktorzy wywodzący się ze służb mundurowych, wieloletni praktycy zajmujący się realnymi aspektami walki wręcz.

Szkolenia tego typu organizowane były w Rawiczu i innych miastach, lecz w Lesznie będzie to pierwsze tego typu szkolenie. Zajęcia są nieodpłatne i bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc dla uczestników zwracamy się z prośbą o wcześniejsze zapisywanie się na warsztaty za pośrednictwem strony TG ?Sokół? Leszno lub numeru telefonu podanego poniżej.

Termin
16 marca, godz. 18:00-20:00

Miejsce
Hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie, ul. Narutowicza 74

Jak się przygotować?
Sugerujemy wygodne ubranie (dres), sportowe obuwie oraz dużo dobrego humoru i pozytywnego nastawienia.

Wszelkie informacje na temat kursu można uzyskać pod numerem telefonu 781 492 842

druh Marek Kasperski
komendant PDS Leszno

Zostaw komentarz

komentarzy