Wizyta przedstawicieli TG „Sokół” na Litwie – relacja druhny Elwiny Obłoczyńskiej

„Sokoły” z Litwy w Toruniu

Przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? na Litwie w dniu 12 stycznia byli gośćmi programu ?Rozmowy niedokończone? w telewizji ?Trwam?, a także Radia Maryja, gdzie gościli na zaproszenie druha Damiana Małeckiego, prezesa gniazda TG ?Sokół? w Lesznie.

Prezesowi Michałowi Sienkiewiczowi towarzyszyli kapelan ?Sokoła? ks. Szymon Wikło, prezes Gniazda TG ?Sokół? przy Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego Elwina Obłoczyńska oraz członek Zarządu Towarzystwa Edgar Obłoczyński. Druhowie opowiedzieli o historii i działalności TG ?Sokół? na Litwie. Ogromne zainteresowanie wzbudził program, podczas którego otrzymano telefony nie tylko z Polski i Litwy, ale też z Waszyngtonu (USA).

Podczas wizyty w Toruniu, druhowie mieli zaszczyt spotkać się z Ojcem dr. Tadeuszem Rydzykiem, który jest założycielem rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam, jak też Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którą po spotkaniu odwiedzili nasi sokoli działacze. Na pamiątkę o spotkaniu Ojciec Tadeusz Rydzyk wręczył gościom książki z dedykacją oraz różańce z obrazkiem kościoła pod wezwaniem bł. Jana Pawła II w Toruniu.

wizyta w Polsce

Wysłuchać audycję na antenie Radia Maryja można pod adresem http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dzialalnosc-towarzystwa-gimnastycznego-sokol-na-litwie-cz-ii/.

Program ?Rozmowy niedokończone? można będzie obejrzeć już wkrótce, a narazie wysłuchać http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dzialalnosc-towarzystwa-gimnastycznego-sokol-na-litwie-cz-i/.

Elwina Obłoczyńska, prezes gniazda TG „Sokół” przy Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach

Źródło:

www.salcininkai.lt

Zostaw komentarz

komentarzy