Worek medali „Sokoła” z Rzeszowa!

Przed tygodniem w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w fitnesie gimnastycznym federacji World Fitness Federation. Bardzo dobrze wypadli podopieczni trenera Grzegorza Bielca, którzy zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale!

Podopieczni druha Grzegorza Bielca mogą się pochwalić niejednym medalem. Tu krążki zdobyte podczas mistrzostw w maju 2019 r. w Kłajpedzie na Litwie

W zmaganiach wzięli udział zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tradycyjnie nie zawiodła 13-letnia Julia Sycz aktualna Mistrzyni Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, która została podwójną Mistrzynią Polski w kategorii solo oraz w trio z Magdaleną Ziają i Zuzanną Jurasz. Pozostałe miejsca podium w konkurencji fitness trio należały również do zawodniczek „Sokoła”. Miejsce II zajęły Sara Górska, Klaudia Kopiec i Liliana Polechońska, a miejsce III Joanna Witek, Andżelika Rysicz i Milena Dulla. Wśród chłopców w kat. 7- 8 lat zwyciężył również „Sokół” – aktualny Mistrz Europy 7-letni Leon Radke, który był bezkonkurencyjny nawet dla starszych o rok od siebie rywali. Ostatni brązowy medal dla Fit Kids Academy „Sokoła UR zdobyła 7-letnia Helena Przytuła, która debiutując w imprezie tej rangi wywalczyła III miejsce na podium.

Wszyscy medaliści (11 zawodników „Sokoła” Uniwersytwtu Rzeszowskiego) dostało powołania do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata 2020 w Niemczech. Na te Mistrzostwa pojadą: L. Radke, J. Sycz, M. Ziaja, Z. Jurasz, K. Kopiec, S. Górska, L. Polechonska, A. Rysicz, M. Dulla, A. Witek, H. Przytula). W kadrze rezerwowej oczekuje kolejnych 5 zawodników, którzy zajęli miejsca IV-V: E. Paliga, W. Skoczylas, O. Rysicz, M. Kloc, M. Markowska.

To jednak nie koniec zmagań. Za tydzień zawodników fitness czeka Międzynarodowy Puchar Polski WBBF-WFF – federacji, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 50-lecia powstania. Będzie to z kolei ostatnia w tym roku kwalifikacja do Mistrzostw Świata Fit Kids fitness & aerobic, które odbędą się w Kownie w 16 listopada br.

Grzegorz Bielec

Zostaw komentarz

komentarzy