X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem!

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem to cykl najbardziej spektakularnych biegów górskich w Polsce. Trasy biegów wyznaczają stoki malowniczych Tatr i Morskiego Oka stanowiąc jedną z największych i najlepszych tego typu imprez w kraju. Towarzyszące zawodom widoki przyciągają uczestników z każdego zakątka Polski oraz zagranicy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-13 czerwca.

Organizator biegów – gniazdo TG „Sokół” w Zakopanem było wielokrotnie nagradzane za organizację tych zawodów, m.in. złotą, srebrną i brązową Kozicą przyznawaną najlepszym biegom wysokogórskim w Polsce.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji, promocja Tatr, Zakopanego i powiatu Tatrzańskiego. Biegi odbywają się na dystansie 10, 15 i 32 km. W ramach imprezy odbędą się aż trzy biegi: Bieg Sokoła, Wysokogórski Bieg im. dha Franciszka Marduły oraz Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego. Ostatni z nich będzie kończył się w okolicach Morskiego Oka.

Widoki w trakcie biegów zapierają dech

Zapisy na Bieg Sokoła rozpoczną się w najbliższy wtorek, 23 marca o godz. 20.00. Ze względu na to, że zawody cieszą się dużą popularnością, limit miejsc na Wysokogórski Bieg im dh. Franciszka Marduły został wyczerpany. Zapisy na Bieg Sokoła możliwe będą pod tym adresem. Wszelkie aktualne informacje dostępne są na profilu społecznościowym organizatora zawodów Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem na Facebooku.

Zostaw komentarz

komentarzy