XIV Dzień Sokoła za nami! [relacja]

W miniony weekend w Sandomierzu, przy udziale 9 klubów z kraju i zagranicy, rozegrano Międzynarodowe Grand Prix o Puchar Burmistrza m. Sandomierza w fitnessie gimnastycznym z okazji XIV „Dnia Sokoła”.

Współorganizatorem zawodów było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Poziom imprezy był godny mistrzostw świata, bowiem tylko z rzeszowskiego „Sokoła” udział w zawodach wzięło 3 aktualnych mistrzów i 3 wicemistrzów świata, 3 mistrzów Europy i 12 medalistów mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Grzegorza Bielca z sekcji Fit Kids Academy – PTG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego potwierdzili swój poziom zdobywając 10 medali w tym: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Tradycyjnie nie zawiódł aktualny Mistrz Polski, Europy i Świata Leon „Zawodowiec” Radke, który był bezkonkurencyjny, podobnie jak niepokonana Julia Sycz – zawodniczka, która w tym roku zgarnęła wszystko, czyli tytuł Mistrzyni Europy, Mistrzyni Świata oraz tytuł „Over-All” – czyli najlepszej zawodniczki Mistrzostw Świata 2019 wszechkategorii. Kolejne złote medale w swoich kategoriach wywalczyli debiutujący w zawodach fitness Weronika Pastuła oraz Maksymilian Stalec. Srebrne medale dla Rzeszowa zdobyli: Michalina Koń i Zuzanna Jurasz a medale brązowe: Ewa Paliga, Aleksandra Bobek, Amelia Traciak oraz Wiktoria Skoczylas.

W duetach srebrne medale wywalczyły duety Aleksandra Górska i Liliana Polechońska w kategorii juniora a w kategorii juniora młodszego duet Julia Sycz i Magdalena Ziaja.

W najliczniej obsadzonej konkurencji trio swoją hegemonię potwierdziło trio „sokolic” – aktualnych Mistrzyń Europy i Świata w składzie Kinga Ożóg, Amelia Pałac i Zuzanna Tomkowicz wyprzedzając trio z Dziecięco-Junackiej Szkoły Sportowej nr 5 ze Lwowa oraz swoje klubowe koleżanki: Zuzannę Jurasz Julię Sycz, Magdalenę Ziaję.

Wśród klubów Podkarpacia poza Sokołem rzeszowskim zabłysnęli też wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego TG „Sokół” w Malawie. W kategorii juniora młodszego – debiutując w zawodach tej rangi srebrny medal wywalczyła uczennica Zespołu Szkół w Malawie – Aleksandra Lubas.

Odbywające się przy pełnych trybunach zawody potwierdziły światowy poziom zawodników sekcji Fit Kids Academy – PTG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, dla których obecny sezon był historycznym, bowiem tylko w imprezach rangi mistrzostw Polski, Europy i świata w 2019 roku zdobyli oni 22 medale, w tym najcenniejsze to 3 złote i 3 srebrne medale Mistrzostw Świata. Jest to największe osiągnięcie w historii rzeszowskiego fitnessu. Ponadto trener Fit Kids Academy – Grzegorz Bielec, został wybrany trenerem roku 2019 w Rzeszowie w 60. Jubileuszowym Plebiscycie gazety codziennej „Nowiny”.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować darczyńcom z Rzeszowa: Piekarni „Rogalik”, firom „Format” i „Silveco”, którzy ufundowali upominki i nagrody dla wszystkich uczestników Grand Prix w Sandomierzu.

Grzegorz Bielec

Zostaw komentarz

komentarzy