XV Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Dobrków im. Jana Pawła II organizuje pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Będzie to już piętnasta edycja tej rowerowej wyprawy.

Pielgrzymka rozpocznie się 23 sierpnia o godzinie 7:00 – wtedy bowiem w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrkowie odprawiona zostanie msza święta, po zakończeniu której z przykościelnego parkingu ruszy rowerowa pielgrzymka do jasnogórskiego sanktuarium.

Dobrków jest to miejscowość leżąca w gminie Pilzno w powiecie dębickim w województwie podkarpackim. Miejscowe „sokole” gniazdo regularnie organizuje rowerowe pielgrzymki. Ostatnia z nich odbyła się 3 lipca bieżącego roku do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody w pielgrzymce uczestniczyło 25 druhów i sympatyków „Sokoła” w Dobrkowie.

Członkowie istniejącego od 1998 roku gniazda w Dobrkowie działają zgodnie z dewizą Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” mens sana in corpore sano czyli w zdrowym ciele, zdrowy duch. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w rowerowej pielgrzymce. Więcej szczegółów tutaj.

Profil Facebookowy PTG „Sokół” w Dobrkowie im. Jana Pawła II

Zostaw komentarz

komentarzy