XVIII Rowerowa Pielgrzymka Sokołów na Jasną Górę

Już po raz XVIII odbędzie się Rowerowa Pielgrzymka Sokołów na Jasną Górę. Tak jak w ubiegłych latach organizatorem pielgrzymki jest Sekcja Turystyki Rowerowej PTG „Sokół-Świat Pracy”, a osobiście jej kierownik dh Jerzy Wróbel. Trzydniowa wyprawa rozpocznie się w piątek 11 września na Placu Katedralnym w Tarnowie. W Tarnowie rozpoczęły się również przygotowania do 20-lecia tarnowskiego gniazda.Pierwszego dnia pielgrzymi pokonają dystans 115 km, docierając na nocleg w Miechowie. Drugi dzień pielgrzymkowego trudu to 125 km trasy uwieńczone dotarciem do celu podróży, a mianowicie Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Dzień trzeci jest kulminacją pielgrzymki, gdyż jej uczestnicy wezmą udział w mszy św. i pokłonią się Jasnogórskiej Pani.

sokol elipsa

XVIII Rowerowa Pielgrzymka Sokołów na Jasną Górę

Zgłoszenia i zapisy:
Od 17 sierpnia 2015 w lokalu Oddziału nr 2 tarnowskiej ?Solidarności? ? ul. Wałowa 6/4, I p. od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-15:00, w poniedziałki w godzinach 15:00-16:30 Jerzy Wróbel, tel. kom.: 603 889 909, e-mail: jcwirek@gmail.com
Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu (najlepiej komórkowego), PESEL oraz zadeklarować sposób powrotu (autokarem zapewnionym przez organizatora (50 osób) czy indywidualnie).
Ilość miejsc jest ograniczona (75 osób). Pielgrzymi zostaną przydzieleni do pięciu piętnastoosobowych grup według wieku i umiejętności kolarskich. Sugestie odnośnie przydziału do grupy można zgłaszać przy zapisie. Kierownikami grup będą osoby wyznaczone przez kierownictwo Pielgrzymki.
Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zgubione, szkody rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu pielgrzymki.
Każdy uczestnik bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność.
W przypadku uczestników niepełnoletnich ? zapisów mogą dokonać wyłącznie ich prawni opiekunowie, dołączając stosowne, pisemne oświadczenie o zgodzie na uczestnictwo podopiecznego co jest równoznaczne całkowitej odpowiedzialności prawnej z tytułu jego udziału w Pielgrzymce.

Wpisowe:
Koszt pielgrzymki obejmuje noclegi, obsługę techniczną, częściowe wyżywienie, transport rowerów i bagaży oraz powrót autokarem i wynosi 100 zł od osoby, płatne przy zapisie.
W przypadku powrotu we własnym zakresie, koszt wynosi 70 zł. Członkowie PTG ?Sokół-Świat Pracy? otrzymują zniżkę w wysokości 20 zł. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń/wpłat.
Kwota wpisowego nie podlega zwrotowi jeśli rezygnacja nastąpi mniej niż 48 godz. przed startem Pielgrzymki.

Warunki techniczne uczestnictwa:
Ze względu na charakter trasy polecamy wybrać rower trekkingowo-crossowy.
Każdy pielgrzym przed wyjazdem musi zadbać o stan techniczny roweru, szczególnie zaś o sprawdzenie i smarowanie łańcucha, sprawne hamulce przednie i tylnie, sprawne przerzutki, sprawne oświetlenie przednie i tylnie, dopompowane opony w dobrym stanie.
Ze względu na koleżeński charakter pomocy technicznej każdy pielgrzym w bagażu podręcznym powinien posiadać zapasową dętkę, pompkę, podstawowy zestaw narzędzi, linki hamulca i przerzutki.
Należy wyposażyć się w wygodny strój sportowy, lekkie obuwie sportowe, strój przeciwdeszczowy, bidon z napojem, suchy prowiant na czas jazdy, karimatę i śpiwór, niezbędne podczas noclegu w Miechowie. Zalecamy użycie kasku ochronnego.
Główny bagaż uczestnika (odzież, wyposażenie, wyżywienie) będzie przewożony w samochodach bagażowych i w razie konieczności dostępny na dłuższych postojach (co 15-20 km).

Program Pielgrzymki
Wyjazd:
Plac Katedralny w Tarnowie, piątek, 11 września 2015r.
Godzina 6:00 ? zbiórka, podział na grupy, podpis na liście wyjazdowej, załadunek bagaży.
Godzina 7:00 – błogosławieństwo pielgrzymów i wyjazd na trasę.

Dzień 1
11 września 2015, dystans ok. 115 km: Tarnów (Plac Katedralny) ? Klikowa ? Niedomice-Biskupice Radł. ? Zabawa Sanktuarium Bł. Karoliny (Msza Św. i śniadanie) ? Górka ? Koszyce ? Plechów, Centrum Integr. Wsi (postój) ? Skalbmierz – Racławice (pomnik Bartosza Głowackiego- postój) ? Miechów ok. godz. 18.00. Po kąpieli i posiłku Apel Jasnogórski w kościele p.w. Grobu Pańskiego ok. godz. 21.00.

Dzień 2
12 września 2015, dystans ok. 125 km: Pobudka o godz. 6.00-Msza Św. o godz. 7.00?wyjazd o godz 8.30 – Charsznica ? Żarnowiec ? Pradła(postój) ? Trzebniów(postój-gorący posiłek) ? Góra Mirowska ? Częstochowa. ok. 18:00 dotrzemy pod Jasną Górę ? pokłon na placu przed Kaplicą Cudownego Obrazu, krótka modlitwa, zdjęcia, piesze przejście do Seminarium Duchownego przy ul. Św. Barbary 41 gdzie zostawimy rowery, pobranie bagaży i przejście do Domu Pielgrzyma (Hale), gdzie nastąpi rozdział pokoi, kąpiel i kolacja. Na godzinę 21:00 udamy się na Apel Jasnogórski.

Dzień 3
13 września 2015
Pobudka o godzinie 6:00, śniadanie w pokojach we własnym zakresie. Załadunek rowerów do samochodu o godz. 7.00 na terenie Seminarium (każda z grup wyznaczy po 2 osoby).Na godzinę 8:00 wspólne wyjście na Mszę Św. Przed Cudownym Obrazem. Po Mszy powrót ? śniadanie,zdanie pokoi, przejście z bagażami do autokaru.

Wyjazd z Częstochowy nastąpi ok. godz. 10.00. Rozładunek w Brzesku (jeśli będzie taka potrzeba) ok. godz. 14.30 przy kościele p.w. Miłosierdzia Bożego ul. Jana Pawła II 2. Przyjazd do Tarnowa planowany jest ok. godziny 15:00. Rozładunek rowerów i bagaży na parkingu przy markecie Biedronka przy skrzyżowaniu ul. Krakowska/ Czerwona.
Uwaga: należy dopilnować przykręcenia poluzowanej kierownicy.

Noclegi:
Miechów ? dom parafialny przy Bazylice Grobu Pańskiego (należy posiadać karimatę i śpiwór)oraz Gimnazjum nr 1 w Miechowie przy ul. Wł. Sikorskiego 15b. Tam też dostępna kąpiel przy hali sportowej i gorący posiłek.

Częstochowa ? Dom Pielgrzyma (hale) obok Jasnej Góry (zapewnione pokoje, łóżka, pościel i kąpiel).
Pomoc medyczna:
Na całej trasie zapewnia ją Dyplomowana Pielęgniarka poruszająca się jednym z samochodów. Na czas Pielgrzymki uczestnicy będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Przewóz bagaży:
Towarzyszyć nam będą dwa samochody bagażowe, które będą przewozić bagaż główny każdego uczestnika oraz dostępną dla wszystkich wodę mineralną, chleb, herbatę itp.
Pomoc techniczna:
Każda grupa we własnym zakresie zapewnia sobie pomoc techniczną. W przypadku poważnej awarii wezwany zostanie samochód bagażowy.

Wyżywienie:
Zapewniamy wodę mineralną, chleb, dżem i ? w miarę możliwości – gorącą kawę i herbatę.
W Zabawie, Plechowie, Miechowie oraz Trzebniowie ? zapewniony jest jeden gorący posiłek.
O pozostałe wyżywienie należy zadbać we własnym zakresie ? można je będzie nabyć w czasie dłuższych postojów lub wieźć w samochodzie bagażowym.

Informacje i zapisy
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół ?Świat ? Pracy?, Sekcja Turystyki Rowerowej
www.sokol-swiat-pracy.pl/
www.facebook.com/PielgrzymkaRowerowaPtgSokolSwiatPracyNaJasnaGore
www.facebook.com/PTG-Sokół-Świat-Pracy

Jerzy Wróbel, tel. kom.: 603 889 909, e-mail: jcwirek@gmail.com

Przygotowania do 20-lecia PTG „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie

4 września 2015 r. o godz. 18:00, w Domu Kultury w Tuchowie, odbyło się zebranie Zarządu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół-Świt Pracy? z Tarnowa, na które przybyli członkowie tarnowskiego Zarządu z prezesem Andrzejem Olejnikiem na czele, a także prezesi gminnych oddziałów z Tuchowa, Pleśnej, Gromnika i Szerzyn.

Zebranie było poświęcone sprawom związanym z Nadzwyczajnym Walnym Zebraniem, które odbędzie się 27 września 2015 r. w związku z Jubileuszem 20-lecia PTG ?Sokół-Świat Pracy?. Nadzwyczajne Walne Zebranie poprzedzone będzie Mszą Św. w kościele ks. Filipinów o godz. 12:00, po czym zebrani przeniosą się do budynku Teatru na Mickiewicza 4, przedwojennej siedzibie tarnowskiego ?Sokoła?. Następnie przewidziane jest odwiedzenie zmarłych druhów na Starym Cmentarzu oraz część sportowa w Parku Strzeleckim zakończona meczem piłki siatkowej ?Tarnów-Tuchów? w Zespole Szkół Budowlanych.

Źródło: www.sokol-swiat-pracy.pl

Zostaw komentarz

komentarzy