XXII Rajd Imieninowy Druha Pawła Bogdana Gąsiorowskiego

To już XXII Rajd Imieninowy naszego Druha Sokoła Pawła Gąsiorowskiego.

Rajd zawsze organizowany w sobotę w okolicach Jego imienin Piotra i Pawła, tym razem odbył się 6 lipca 2013 r. na trasie: Bydgoszcz – Nowe Smolno – miejsce przecięcia 18 południka i 53 równoleżnika, Kanał Nadnotecki i łąki – Mochyłek – pałacyk myśliwski Rodu Skórzewskich z Lubostronia,  wędrówka pośród łąk, północne peryferia Prądocina – szkoła, dawny cmentarz, Chmielniki Bydgoskie, Bydgoszcz. Po drodze nad strumieniem przy ognisku odbyło się wspólne spotkanie towarzyskie.

Druh Paweł Bogdan Gąsiorowski, historyk, specjalizuje się w genealogii. Mazowszanin z Sierpca – z wyboru Bydgoszczanin, wieloletni działacz PTTK, w latach 1982 ? 1989 został członkiem podziemnych i konspiracyjnych struktur sokolstwa bydgoskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Uczestnicy rajdu zbierają się w miejscu zbiórki

W 1990 r. współuczestniczył w wznowieniu działalności Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? II Bydgoszcz ? Fordon im. gen. Józefa Hallera, którego jest aktywnym członkiem już 23 lata. Od początku członek Centrum Informacji Naukowej Sokolstwa Polskiego. Pracował jako wieloletni nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym Nr IV im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prezes Bydgoskiego Towarzystwa Heraldyczno Genealogicznego, członek Bractwa Inflanckiego.  W 2010 roku był nominowany pośród sześciu osób na ?Sierpczanina Roku?. Jest autorem książek i publikacji m.in. : Dzieje Fordonu i okolic, Bydgoszcz 1997 (współautorstwo), Nekropolie Ziemi Sierpeckiej ? przewodnik, Sierpc 2005, ss. 224, Sanktuarium i klasztor w Skępem jako nekropolia, ?Materiały do dziejów kultury i sztuki Bydgoszczy i regionu?, z. 8, Bydgoszcz 2003, s. 183 ? 213, Ziemia Sierpecka znana i nieznana, Informator historyczno ? krajoznawczy, Sierpc 2007, ss.411 (współautorstwo). Opublikował ponadto około 100 artykułów popularno-naukowych i popularnych drukowanych między innymi w wydawnictwach ciągłych: ?Kalendarz Bydgoski?, ?Wiadomości, Głosy, Rozmowy o Szkole?, ?Sierpeckie Rozmaitości?, ?Benedictus?, ?Akant ? miesięczni literacko naukowy?, ?Świat Inflant? i in.

AB

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druh Paweł Bogdan Gąsiorowski

 

Zostaw komentarz

komentarzy