Zaprzysiężenie Polowej Drużyny Sokoła w Stalowej Woli!

Idea Polowych Drużyn Sokoła ciągle zyskuje na popularności. Nowe oddziały PDS powstają przy działających w całej Polsce gniazdach Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Nie inaczej jest w Stalowej Woli, gdzie 11 czerwca 2017 r. odbyło się pierwsze zaprzysiężenie Polowych Drużyn Sokolich. Zaprzysiężenie miało miejsce w dzielnicy Rozwadów, gdzie przed wojną istniał i prężnie działał „Sokół”. Przysięgę odebrał obecny dowódca stalowowolskich PDS druh Mateusz Derylak.

Legitymacja potwierdzająca członkostwo w PDS Stalowa Wola

Pierwsze nagrody

Po przysiędze nastąpiło rozdanie nagród za pierwsze miejsca w I Zawodach Użyteczno-Bojowych Stalowowolskich Organizacji Proobronnych, których inicjatorem był Związek Oficerów Rezerwy RP. Na podium w kategorii indywidualnej uplasował się druh PDS Mariusz Świeca.

Zwycięzcy zawodów użyteczno-bojowych

W kategorii drużynowej pierwsze miejsce i tytuł najsprawniejszej organizacji proobronnej w powiecie otrzymali strzelcy ze Związku Strzeleckiego Oddział Stalowa Wola: sierż. Związku Sstrzeleckiego Krzysztof Łojowski, drużynowy ZS Artur Obszyński i sekcyjny ZS Michał Staniec. Tuż za nimi druhowie z PDS „Sokół” w Stalowej Woli Mariusz Świeca, Arkadiusz Pąk i Sebastian Burdzy. Na trzecim miejscu strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2027 im. Aleksandra Litwinowicza.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zostaw komentarz

komentarzy