Zawody obronne gniazd sokolich w Mielcu!

Przedstawiciele 7 gniazd sokolich z Rymanowa, Krakowa, Sanoka, Tarnowa, Pilzna, Wadowic i Gminy Czernichów przybyli w sobotę 24 września do Mielca, gdzie odbyły się zawody obronne członków gniazd sokolich z Polski południowo-wschodniej, których organizatorem było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu.

mielecRzut granatem

Zawody obronne „Sokoła”

O godzinie 9.00 przed budynkiem Sokolni uroczystego otwarcia zawodów dokonali Konrad Firlej prezes Krakowskiego Sokoła i Tadeusz Tomczyk prezes PTG ?Sokół 1893? w Mielcu. Młodzież biorąca udział w zawodach wyruszyła na strzelnicę do Zespołu Szkół pod opieką druhów odpowiadających za przeprowadzenie zawodów, gdzie rozpoczęto zmagania.

mielec-2Konkurencje strzeleckie

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w czterech kategoriach:

– strzelanie z karabinka pneumatycznego
-strzelanie z pistoletu pneumatycznego
-rzut granatem
-marszobieg

Dla wielu młodych sokołów uczestniczących w mieleckich zmaganiach było to pierwsze spotkanie z zawodami takiej rangi i swoimi rówieśnikami z innych gniazd sokolich. Uczestnicy wydarzenia mogli też zobaczyć część artystyczną, która rozpoczęła się o godz. 11.00 w sali gimnastycznej mieleckiej Sokolni. Na tą część przybyli licznie przedstawiciele gniazd sokolich, ale również zaproszeni goście, z przedstawicielami władz samorządowych i sponsorów oraz mieszkańcy Mielca. Podczas uroczystości zaprezentowały się zespoły muzyczne i wokalne, między innymi grupa wokalno- instrumentalna PTG ?Sokół 1893? oraz mieleckie dziecięce grupy taneczne prowadzone przez instruktorów SCK. Odbył się również pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu grupy PTG Sokół z Krakowa, a także pokaz walk szermierczych w wykonaniu szpadzistów mieleckiego Sokoła. Co warte podkreślenia, w swoich szeregach mieleckie gniazdo ma mistrza Europy w szermierce, a także wicemistrza Europy, mistrzów Polski i wicemistrzów Polski. Zaprezentowała się również młodzież z TG „Sokół” z Rymanowa z pokazem musztry paradnej.

mielec-1Występy artystyczne w trakcie zawodów

Po ogłoszeniu wyników zawodów i wręczeniu nagród z krótkim koncertem wystąpiły zespoły mieleckie ?Cantita Romanza? i ?Mielecka Kapela?. Wszyscy uczestniczący w imprezie mogli skorzystać z gorących posiłków i poczęstunku dzięki sponsorom.

 

Emilia Żola Smist

Zdj. Emilia Żola Smist

Zostaw komentarz

komentarzy