W piątek, 19 lutego 2016 r., w Gimnazjum nr 2 w Sanoku odbyły się II Sokole Zawody Strzeleckie. Zawody miały na celu sprawdzenie umiejętności strzeleckich druhów sanockiego gniazda. To jednak nie jedyne wydarzenia, które w tym roku dla młodzieży przygotowało TG „Sokół”.
Sanockie strzelanie
Zawody przygotowane zostały przez zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku. Jedynym warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie uczestnictwa w wymaganym terminie. Strzelanie rozpoczęło się o godz. 16.00, jednak już od godz. 15.00 możliwe było przeprowadzanie treningów. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody pieniężne, wszyscy otrzymali dyplomy.
Wyniki:
1. Mateusz Cipora,
2. Radosław Broniewski,
3. Paweł Stach,
4. Dawid Karbowiak,
5. Krystian Kurzydło,
6. Henryk Sobolak,
7. Witold Sebastyański,
8. Zdzisław Skrzypczyk.
Do trzech razy konkurs
W tym roku sanocki „Sokół” zachęca młodzież do udziału w trzech konkursach. Jeszcze do 3 marca 2016 r. można dostarczać prace rysunkowe w konkursie ?Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski?. W ten sposób druhowie z Sanoka starają się przypominać początki historii Polski oraz wpływ chrześcijaństwa na kształtowanie naszej tożsamości i tradycji.
Natomiast do 11 lutego 2016 r. przyjmowane były prace (w tym wypadku zdjęcia) w konkursie „Sanok jest piękny”. Konkurs fotograficzny okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Do organizatorów wpłynęły 72 zdjęcia, w tym 17 ze szkół podstawowych i 55 ze szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie udział wzięli uczniowie z siedmiu pobliskich szkół. Ogłoszenie wyników odbędzie się w czwartek, 3 marca 2016 r. o godz. 16.00 w gmachu ?Sokoła?.
Jeszcze do 20 kwietnia 2016 r. możliwe są zgłoszenia do konkursu historycznego ?Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski?. Druhowie z Sanoka zamierzają w ten sposób przypomnieć początki naszej tożsamości, a młodzieży uświadomić ogrom trudności pokonywanych przez Polaków w 1050. letnim okresie istnienia Polski. Konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i oparty jest na współzawodnictwie indywidualnym. Każda szkoła może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 osoby (zalecane jest przeprowadzenie eliminacji szkolnych). Konkurs będzie miał formę testu (tematyka dotyczy 1050. letniej historii Polski), zawierającego zadania zamknięte oraz otwarte. Na rozwiązanie zadań będzie 45 minut. Przewidziana jest oddzielna klasyfikacja w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Źródło/zdj.: sokolsanok.pl