Zgrupowania Polowych Drużyn Sokoła – relacja Patrycji Rowińskiej

Za nami pierwsze zgrupowanie Kobiecego Plutonu Polowej Drużyny Sokolej. Ćwiczenia odbyły się 26 października w Wąwolnicy oraz okolicach. Szkolenie zebrało wiele dziewcząt ze środowisk patriotycznych oraz lubelskich szkół, ale to nie koniec. Już w najbliższy piątek kolejne męskie zgrupowanie PDS, które potrwa cały weekend. Chętni mogą zgłaszać się do TG „Sokół” w Lublinie.

Pamiętny dzień 26 października

Tego dnia wszystkie zadeklarowane osoby zebrały się pod Zamkiem Lubelskim skąd wyruszyliśmy w stronę Wąwolnicy. Po szybkiej i przyjemnej podróży zebraliśmy się na placu, gdzie odbył sie nasz poranny apel. Następnie przystapiliśmy do pierwszego punktu sokolego programu. Rozgrzewka! Dziewczętom spodobało sie trochę gimnastyki z rana. Większość szybko się rozgrzała, więc Druhowie postanowili zrobić nam testy sprawnościowe: bieg wahadłowy, brzuszki, bieg na kilometr i pompki. Wszystkie konkurencje poszły sprawnie, a wyniki zadowoliły naszych Opiekunów.

PDS1

Ostre strzelanie

Po krótkim odpoczynku i drugim śniadaniu pojechaliśmy na strzelnicę w Kęble. Tam przeszłyśmy podstawowy kurs medyczny oraz strzelałyśmy z KBKSu oraz kałasznikowa. Pan ratownik wyjaśnił nam jak opatrywać rany, zachowywać się w sytuacjach stresogennych, ustalić pozycję boczną bezpieczną oraz przeprowadzić poprawnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie poprosił nas, abyśmy to my pokazały mu jak to wszystko wykonać. Drużyna dziewcząt spisała się na medal i na pewno w nagłych wypadkach dałybyśmy sobie radę.

Jako, że większość dziewczyn strzelała pierwszy raz musieliśmy omówić parę spraw organizacyjnych. Ale bez względu na to, wszystkim poszło świetnie. Niestety zimno zrobiło swoje i musiałyśmy rozpalić ognisko, któro dało nam trochę ciepła. Dzięki temu ucięłyśmy sobie miłą pogawędkę. Gdy już wszyscy wrócili, zjedliśmy pyszny domowy obiad oraz chwilę odpoczęliśmy, ponieważ już czekały na nas kolejne zajęcia.

PDS2

Walka wręcz czyli najlepszy punkt programu

Trening z krav magi i samoobrony. Było przy tym wiele radości i widać, że bardzo spodobały nam się tego typu zajęcia. Zdaniem wielu był to najlepszy punkt programu. Ten męczący, lecz owocny dzień zakończyliśmy apelem i modlitwą. Następnie chwilę porozmawialiśmy, lecz po paru minutach niestety musieliśmy się rozstać. Na pewno każdy ma nadzieję, że nie na długo i wyczekuje kolejnego zgrupowania Kobiecego Plutonu Polowej Drużyny Sokolej.

Patrycja Rowińska

Chęć udziału w zgrupowaniach Polowych Drużyn Sokolich można zgłaszać na adres pds@tgsokol.lublin.pl lub na stronach TG „Sokół” w Lublinie

Źródło: www.tgsokol.lublin.pl

Zostaw komentarz

komentarzy