Zgrupowanie Polowych Drużyn Sokoła oraz koncert patriotyczny „Wolność jest w nas”

W dniach 3?5 października 2014 w Wąwolnicy odbyło się zgrupowanie Polowych Drużyn Sokolich. Podczas zgrupowania druhowie szkolili się z różnych dziedzin wojskowości takich jak: strzelectwo, walka wręcz, taktyka, musztra, terenoznawstwo. Natomiast w najbliższą sobotę 11 października o godz. 19.30 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Andrzeja Kołakowskiego.

Wspólne ćwiczenia TG „Sokół” ze Strachocina i Lublina w ramach PDS

Zgrupowania Polowych Drużyn Sokoła mają charakter cykliczny i będą obywać się regularnie, aby członkowie ?sokoła? mogli podnosić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Organizatorem szkoleń jest Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lublinie. Szczególne podziękowania należą się druhom z Lubelskiego ?gniazda? za zaproszenie, organizację i mile spędzony czas. Uczestnicy mają nadzieję że jest to dla nas początek pięknej drogi jaką jest Polowa Drużyna Sokola. Na stronie TG „Sokół” Strachocina dostępny jest album z ponad 80 zdjęciami przedstawiającymi uczestników tego wydarzenia.

PDS

Wolność jest w nas

W najbliższą sobotę odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu duetu wybitnych bardów Leszka Czajkowskiego i Andrzeja Kołakowskiego „Wolność jest w nas”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 w sali Akcji Katolickiej przy kościele pw. Św. Rodziny, al. Jana Pawła II 11 w Lublinie. Biletem wstępu na koncert będzie symboliczna cegiełka, dowolna kwota uiszczona przez wchodzących. Każda cegiełka będzie jednocześnie losem loteryjnym – w trakcie koncertu spośród numerów cegiełek będzie wylosowana jedna osoba, która otrzyma nagrodę niespodziankę. Ale to nie wszystko!

Tego samego dnia w ramach inauguracji roku akademickiego Akademii Tradycja i Przyszłość odbędą się:

o 9.00 ? Msza św. w kościele rektoralnym p.w. Niepokalanego poczęcia NMP przy ul. Staszica 16a w Lublinie;

o 11.00 ? Wykład inauguracyjny x. Dra Dariusza Olewińskiego pt. Doniosłość i niezbędność kultu katolickiego we współczesnym świecie. Wykład odbędzie się w Sali Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Rayskiego 3 w Lublinie.

o 14.00 zapraszamy na podpisywanie płyt przez Andrzeja Kołakowskiego i Leszka Czajkowskiego – w sklepie „Polski Styl” przy ul. Zielonej 5/5 w Lublinie.

plakat-koncert-11-10-2014mm

Źródło:

TG „Sokół” Strachocina/TG „Sokół” w Lublinie

Zostaw komentarz

komentarzy