Zgrupowanie Polowych Drużyn Sokoła w Lesznie i Lublinie!

Już jutro odbędzie się pierwsze zgrupowanie Polowej Drużyny Sokoła w Lesznie. PDS w Lesznie rozpoczęła działalność po nawiązaniu współpracy z miejscową jednostką wojskową, która dostarczy instruktorów i niezbędny sprzęt. W Lublinie I Lubelska Kompania Polowych Drużyn Sokolich im. Św. Michała Archanioła działa w ramach miejscowego TG „Sokół” już od kilku miesięcy przyciągając coraz większą liczbę uczestników. Idea PDS skierowana jest do osób, które interesują się tematyką wojskową.

PDS2015

Leszno

Spotkanie rekrutacyjne w Lesznie odbyło się 29 stycznia 2015 r. W tworzenie PDS zaangażowany jest naczelnik leszczyńskiego „Sokoła”  druh Łukasz Pacholski, którego inicjatywa została entuzjastycznie przyjęta przez walne zgromadzenie oraz zarząd leszczyńskiego gniazda. Pomocni w organizacji PDS okazują się być również członkowie Leszczyńskiego Bractwa Rycerskiego, którzy wykazują bardzo dużą aktywność. Jutrzejsze zgrupowanie rozpocznie się od zbiórki o godzinie 11.50 pod Biurem Przepustek leszczyńskiej jednostki wojskowej. W miarę możliwości uczestnicy proszeni są o przyjście w mundurach.

Na ten tydzień przewidziany jest także pierwszy marsz kondycyjny, który odbędzie się 21.02 (sobota) o godzinie 9.00. Start na „Polanie Trzech Dębów” w Karczmie Borowej. Na koniec zorganizowane będzie ognisko. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Fanpage PDS Leszno na facebooku

PDS

Lublin

W Lublinie zgrupowanie PDS odbędzie się już w najbliższą sobotę 21 lutego 2015 r. Tym razem dojdzie do spotkania całości Kompanii, zarówno plutonów męskich jak i plutonem żeńskim. Zgrupowanie będzie miało miejsce na strzelnicy w miejscowości Kębło koło Wąwolnicy. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 8:00. Dojazd we własnym zakresie. Planowane zakończenie zajęć około godziny 15:30. Organizatorzy proszą o zapewnienie sobie prowiantu na kilka godzin zajęć. Szczegółowy plan zajęć przedstawiony będzie na miejscu.
Zgłoszenia osób nieprzypisanych do żadnego plutonu należy słać na adres mailowy pds@tgsokol.lublin.pl lub telefonicznie na numer 721 50 1912

Wymagane wyposażenie:
Umundurowanie (Bluza, spodnie, ocieplacze, kurtka, beret i inne)
Obuwie wojskowe
Suchy prowiant
Wytrwałość chęci i odpowiednie nastawienie.
Mile widziana replika broni (do zajęć taktycznych)

Strona www PDS Lublin

Zostaw komentarz

komentarzy