Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce uhonorowany!

Gratulacje, które miałem zaszczyt z druhem komendantem odebrać, należą się każdemu z członków „Sokoła” w Polsce i zagranicą. Bez naszych działaczy nie byłoby gniazd, a bez gniazd nie byłoby Związku, dlatego nasi druhowie powinni czuć się nieodłączną częścią tego wyróżnienia – powiedział po odebraniu gratulacji druh Damian Małecki, prezes ZTG „Sokół” w Polsce.

100. rocznica Republiki

Okazją do spotkania stały się obchody 100. rocznicy proklamowania republiki Czechosłowackiej w 1918 r. Z tej okazji 9 października 2018 r. w Senacie Republiki Czeskiej odbyła się uroczystość, w trakcie której Marszałek Milan Štěcha oraz prezeska Česká obec sokolská Hana Moučková  pogratulowali i podziękowali przedstawicielom organizacji „Sokoła” z Francji, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Serbii, Polski i Kanady za ich działalność i wkład w odrodzenie „Sokoła” na  świecie. W imieniu Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce gratulacje odebrali prezes Damian Małecki oraz komendant Marek Kasperski.

Delegacjom biorącym udział w spotkaniu wręczone zostały okolicznościowe odznaki upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Czechów i Słowaków oraz niedawny XVI Wszechsokolski Zlot w Pradze. Spotkanie uświetnił występ chóru oraz bankiet. Uroczystości w Pradze  stały się także okazją do rozmów na temat przyszłości Światowej Federacji Sokoła (World Sokol Federation).

 

Foto.: Sokol – Česká obec sokolská

Zostaw komentarz

komentarzy