Wystrzałowe zakończenie lata z leszczyńskim ?Sokołem?!

W najbliższą niedzielę 25 września na strzelnicy w Rydzynie TG „Sokół” w Lesznie zainauguruje strzelanie kończące sezon letni. Program strzelań przewiduje aż 6 cyklów strzelań, z czego 3 dla zaawansowanych i 3 dla początkujących. Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość użycia kilku rodzajów broni. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Leszno.

Sokoli wkład w powrót Leszna do Polski w 1920 r.

Traktat wersalski wszedł w życie 10 stycznia 1920 r. kończąc formalnie I wojnę światową. W tym samym miesiącu tysiące mieszkańców polskich miast, z terenu Wielkopolski i Pomorza, witało wkraczające oddziały polskie, które przejmowały władzę nad miastami. Przy tej okazji warto przypomnieć wkład działaczy leszczyńskiego ?Sokoła? w ostateczny powrót Leszna do Polski w 1920 r.