50 lat szkoły tańca przy „Sokole” w Winnipeg!

W najbliższą sobotę, 17 czerwca br. Szkoła Tańca przy Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Winnipeg będzie obchodzić 50. rocznicę założenia. Z tej okazji Polska Szkoła Tańca „Sokół” ma przyjemność zaprosić na uroczystości 50-lecia, w ramach których odbędzie się koncert i bankiet.

Polska Szkoła Tańca „Sokół” powstała w 1972 roku i obecnie jest domem dla ponad sześćdziesięciu tancerzy, a w przeszłości setek absolwentów, którzy ukończyli szkołę w ciągu ostatnich 50 lat. Ucząc polskich tańców ludowych z różnych regionów Polski szkoła miała na celu zaszczepieniem miłości do tańca wśród kilku pokoleń polskiej młodzieży w Manitobie. Z okazji 50. rocznicy powstania Szkoła Tańca będzie gospodarzem okolicznościowego koncertu 17 czerwca 2023 r. oraz organizatorem bankietu, który odbędzie się 24 czerwca 2023 r.

Polacy mieszkający na preriach Kanady za sprawą nauki tańca pragnęli wyrazić swoje szczere przywiązanie do ojczyzny. Mają również nadzieję, że pozwoli to w przyszłości zachować pamięć o Polsce, jej tradycjach i kulturze. Członkowie szkoły nie tylko uczą się polskiego tańca, ale równocześnie dbają o zachowaniu dobrego imienia Polski i Polaka, sokoła oraz języka polskiego. Ponadto zawsze gotowi są wspierać ojczyznę w potrzebie.

Zostaw komentarz

komentarzy