95. rocznica powstania TG „Sokół” w Bukówcu Górnym [relacja]

W minioną niedzielę w Bukówcu Górnym miejscowe gniazdo świętowało 95-lecie powstania. Na uroczystości zjechali się przedstawiciele zaprzyjaźnionych gniazd sokolich z Bukownicy, Bydgoszczy, Leszna, Zgierza, Poznania, Perkowa i Wysocka Wielkiego. 

95 lat „Sokoła”

Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 10.30, w której udział wzięły zgromadzone poczty sztandarowe. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie, które zobaczyć można poniżej.

20160918_113756Uczestnicy uroczystości podczas wykonywania pamiątkowego zdjęcia

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów udali się na uroczysty obiad, podczas którego toast wzniósł prezes gniazda TG „Sokół” w Bukówcu Górnym dh Jan Kot. Punktualnie o 14.00 rozpoczęły się główne uroczystości, w trakcie których nie zabrakło uroczystych przemówień, życzeń oraz gratulacji jakie składali zaproszeni goście.

Uroczystości uświetnił występ duetu Jacek Marcinek i Katarzyna Wojtkowiak (kontrabas i pianino), a także występ działającej przy bukówieckim gnieździe grupy UKS Sokolik, której pokaz prezentowaliśmy wcześniej na naszym profilu fb. Dopełnieniem uroczystości była promocja książki Jędrzeja Zająca i dr. Rafała Szuberta „95 lat działalności Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Bukówcu Górnym (1921-2016)”. Obchody zakończył występ Kabaretu Dziura.

dm

Zostaw komentarz

komentarzy