Gimnastyka w gnieździe „Sokoła” w Gniewkowie!

W sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 2 w Gniewkowie odbył się pokaz gimnastyki podstawowej przygotowany przez druhnę Katarzynę Brózdę, naczelnik Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce.

Bohaterami spotkania były dziewczęta z TG „Sokół” w Brodnicy i uczniowie klas 1-5 z Gniewkowa. Dzieci miały możliwość wykonania ćwiczeń gimnastycznych z przyborami oraz na ścieżce gimnastycznej pod czujnym okiem druhny Katarzyny Brózdy. Wszyscy chętni wykonali ćwiczenia zwinnościowe, rozciągające i skocznościowe. Pokazom towarzyszyła dobra zabawa i przygoda z gimnastyką. Nie zabrakło występów grupy Fit Kid, która może pochwalić się wieloma sukcesami.

Głównym celem druhny naczelniczki jest reaktywacja w gniazdach gimnastyki podstawowej, co pozwoli na odmłodzenie członków gniazd sokolich, budowanie wspólnie silnej społeczności i organizację zlotu w 2025 r. Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia prezesa TG „Sokół” w Gniewkowie druha Artura Woźniaka.

Wszyscy druhowie zainteresowani takimi warsztatami w swoich gniazdach mogą kontaktować się z druhną Katarzyną Brózdą. Druhna naczelniczka z przyjemnością przeprowadzi takie szkolenia w każdym gnieździe w Polsce.

Zostaw komentarz

komentarzy